Facebook Pixel

Біткоін протестував рівень $14 тисяч в день свого народження

Біткоін досяг 16-місячного максимуму і перевищив $14 тис. за монету вперше з червня 2019 року, демонструючи стійкість на тлі зростаючої нестабільності на традиційних ринках.

«Біткоін в даний час має дуже сильну базову пропозицію з боку інститутів», — сказав CoinDesk трейдер і аналітик Нік Кот (Nick Cote).

Стрімке зростання криптовалюти було очікуваним, оскільки напередодні стало відомо про казначейські інвестиції в біткоін декількома публічними компаніями.

Telegram Logo

Якщо криптовалюта закріпитися вище максимуму червня 2019 року в $13,9 тис., фокус зміститься на діапазон опору денного графіка на рівні $15,8-16 тис.

Зростання ціни супроводжується зниженням котирувань класичних активів-притулків. Золото впало до місячних мінімумів близько $1 860 за тройську унцію. Акції тільки що пережили найгірший тиждень і місяць, починаючи з березня.

Зараз біткоін торгується на рівні $13,7-$13,8 або на 25% вище від початку жовтня. Це найбільше місячне зростання з квітня.

Контекст. Днем народження біткоіну прийнято вважати 31 жовтня 2008 року, коли анонімний розробник або їх група під псевдонімом Сатоши Накамото (Satoshi Nakamoto) опублікували white paper криптовалюти.

Файл під назвою Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System (Біткоін: одноранговая електронна грошова система) містить опис протоколу і принцип роботи платіжної системи.

Саме цей день призначений моментом народження нової блокчейн-індустрії. Однак сама криптовалюта з'явилася лише 3 січня 2009 року, коли був здобутий генезис-блок, а перший майнер отримав 50 монет в якості винагороди.

Криптовалюта — це цифрова валюта, в якій емісія, первинний розподіл, валідація транзакцій, аудит та управління змінами виконується децентралізованим способом на першопочатково закладених правилах. Дотримання цих правил гарантується криптографією.

Криптовалюта може існувати тільки в анонімному середовищі, без репутації учасників і не вимагає спеціальних дозволів для участі (permissionless). Єдина функція криптовалюти — здійснення транзакцій без цензури з боку кого-небудь.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини