Безкоштовна амністія капіталів і податок на виведений капітал не потрібні Україні — МВФ

Фото: KyivPost

Фото: KyivPost

Місія МВФ вважає недоцільною нульову ставку податку при добровільному розкритті інформації (амністії капіталів), проте введення механізму амністії капіталів з базовою ставкою податку у 9% дасть змогу розширити базу оподаткування. Про це йдеться у звіті фонду, розміщеному на його сайті.

Нульову ставку пропонувалося встановити для репатрійованих активів і при реінвестуванні їх у державні облігації. При цьому МВФ підтримує пільгову 5% ставку при репатріації капіталів.

Місія МВФ також рекомендує удосконалити механізм адміністрування податку на прибуток замість заміни його податком на виведений капітал (на розподілений прибуток).

Telegram Logo
Quote«Місія не знайшла жодних нових аргументів для зміни своєї позиції, викладеної у попередньому звіті з податкової політики в травні 2017 року. Пропозиція є поганою податковою політикою, яка може заподіяти збиток країні в декількох площинах.»

Насамперед, йдеться про значні втрати податкових надходжень, які, за консервативними оцінками, можуть скласти 1,7% ВВП (у 2020-2021 роках). На думку експертів фонду, це високий ризик через відсутність надійних компенсаторів втрат.

Крім цього, немає очевидних доказів, що такі зміни призведуть до збільшення інвестиційних потоків. «Податок на розподілений прибуток не простіший. Орієнтовний розподіл дивідендів має бути перевірений транзакція за транзакцією, з прив'язкою до трансфертного ціноутворення», — наголошується в звіті.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

МВФ вважає, що більш ефективною є модернізація податку на прибуток, особливо в аспекті міжнародного оподаткування, а також з урахуванням пом'якшення валютного контролю.

Щодо законопроєктів про заходи BEPS (розмивання податкової бази та виведення доходів з-під оподаткування) місія відзначила ряд пунктів, які вимагають технічного удосконалення. Основна їх частина стосується контрольованих іноземних компаній, постійних представництв і трансфертного ціноутворення.

Контекст

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини