Facebook Pixel

ЄС замислився над введенням санкцій проти Ірану через його участь у російсько-українській війні

Низка очільників міністерств закордонних справ країн Євросоюзу закликали до впровадження нових санкцій проти Ірану через причетність Тегерана до війни рф в Україні. Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ЄС шукатиме «конкретні докази» участі іранської сторони у війні в Україні, пише Reuters.

Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив, що ЄС має рішуче відреагувати на атаку дронами-камікадзе по Києву 17 жовтня.

Quote«Те, що ми бачимо зараз: іранські безпілотники використовуються для атаки в центрі Києва. Це звірство», — сказав він.

Аналогічної думки дотримуються також Франція та Німеччина. Вони, як пише видання, дали чітко зрозуміти, що вважають санкції проти Ірану за надання росії «шахедів» необхідними, адже такі дії порушують резолюцію Ради безпеки ООН.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив, що нові санкції проти Ірану не обмежуватимуться лише внесенням нових імен до «чорного списку» в разі доведення причетності Тегерана до війни рф в Україні.

Очікується, що 17 жовтня ЄС введе заборону на поїздки та заморозить активи приблизно 15 іранців, причетних до придушення протестів в Ірані. Вони розпочалися в країні через смерть 22-річної Махси Аміні, яку 13 вересня затримала іранська поліція через порушення правил носіння хіджабу.

Контекст. Нагадаємо: видання WP дізналося, що Іран таємно погодився постачати росії не лише ударні безпілотники Shahed-136 і Mohajer-6, а й ракети класу «земля — земля» для використання їх у війні проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉