Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міністр агрополітики анонсував запуск нового геопорталу про земельні ресурси

Роман Лещенко. Фото: agroportal.ua

Роман Лещенко. Фото: agroportal.ua

На початку лютого буде представлений відкритий геопортал із даними про земельні ресурси та їхніх власників, про лісові та водні ресурси.

Про це на пресконференції повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко.

«Держгеокадастр активно вносить зміни до земельного кадастру, зокрема відомості до 2013 року, які містяться на паперових носіях. Найбільша кількість правопорушень стосується передусім безоплатної приватизації, а вона проходила тоді, коли був паперовий документообіг», — сказав міністр.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Лещенко «шокований» тим, що фактично не було нормального обміну даними щодо земельних ділянок навіть між Мін'юстом і Держгеокадастром.

Quote«Виникла ситуація, коли один і той самий громадянин міг неодноразово скористатися правом на безоплатну приватизацію, а система не сигналізувала про зловживання», — пояснив він.

Лещенко зазначив важливість ухвалення торік закону про національну інфраструктуру геопросторових даних. «Цей закон дає можливість сформувати великий відкритий геопортал про земельні, лісові, водні ресурси, власників землі, корисні копалини. Він буде представлений на початку лютого цього року. І це буде своєрідна революція в системі земельних відносин», — вважає міністр.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Лещенко зараз фактично є міністром без міністерства.

28 грудня 2020 року Кабінет міністрів виключив зі своєї постанови від 2 вересня 2019 року пункт про приєднання Міністерства аграрної політики та продовольства до Міністерства розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства. Отже, Мінагрополітики було юридично відновлено.

17 грудня 2020 року Верховна Рада призначила Романа Лещенка міністром аграрної політики та продовольства.

Згідно з рішенням Кабміну, відновлення діяльності Мінагрополітики мало розпочатися з 1 лютого, але через «додаткові консультації» це питання відкладається до 1 березня. Про це повідомив сам Лещенко під час засідання аграрного комітету Верховної Ради.

Триває дискусія щодо того, з яким функціоналом буде створено аграрне міністерство. Зокрема, Мінекономіки категорично не хоче віддавати йому Держпродспоживслужбу.

Коментарі

Всі новини