Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ВАКС обере запобіжний захід ексміністру Пивоварському. У чому підозрюють колишнього посадовця

Андрій Пивоварський. Фото: Facebook

Андрій Пивоварський. Фото: Facebook

6 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) проведе засідання щодо обрання запобіжного заходу ексміністру інфраструктури Андрію Пивоварському. Про це Пивоварський повідомив у Facebook.

Quote«Друзі, 6 березня 2023 року для мене почнеться нова віха в житті. Саме на 6 березня об 11:30 призначено розгляд Вищим антикорупційним судом клопотання про обрання мені запобіжного заходу», — написав він у четвер.

Він додав, що його позиція щодо своєї невинуватості та безпідставності й надуманості обвинувачення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро (НАБУ) після вивчення доказів, які долучили детективи НАБУ до клопотання, не змінилася. Пивоварський вважає, що в жодному з отриманих від НАБУ документів не міститься доказів того, що ним були вчинені якісь корупційні дії. Він ставить запитання: навіщо йому вручили підозру.

Хто такий Андрій Пивоварський і в чому його звинувачують

22 лютого 2023 року Пивоварському та його колишньому заступнику повідомили про підозру в зловживанні владою та службовим становищем, які завдали державі збитків на понад $30 млн. Дії експосадовців кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

У 2015 році міністр спільно зі своїм заступником, який також був головою Тарифної ради Міністерства інфраструктури, видав наказ, який дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден у морському порту «Південний».

Цей наказ було видано попри те, що акваторія морського порту «Південний» є державною власністю та перебуває в користуванні АМПУ, і право на збори належить винятково державному підприємству.

Натомість, відповідно до цього наказу, державному підприємству призначалася лише частина коштів, інша частина стягувалася приватними компаніями. Унаслідок цього державі було завдано збитків на понад $30 млн, що підтверджено відповідними висновками експертиз.

Кабінет міністрів 24 лютого ухвалив розпорядження № 178 «Про погодження змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів». У відкритій частині документа зазначено: «погодити пропозицію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) щодо внесення змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів».

За даними «Інтерфакс-Україна», йдеться про погодження скасування наказу № 316 від 2015 року, проте агентству наразі не вдалося отримати від Мінвідновлення докладнішу інформацію.

Співвласник ТІС Андрій Ставніцер раніше повідомив на фейсбук-сторінці, що віцепрем’єр – міністр із відновлення Олександр Кубраков на засіданні Кабміну «спробує скасувати наказ № 316, що може стати підставою відправити Пивоварського до в’язниці». Ставніцер наголосив, що наказ дав змогу залучити в Україну «двох світових інвесторів і сотні мільйонів доларів», і закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля втрутитися й перенести розслідування справи в компетентне середовище.

Quote«У профільному законі «Про морські порти України» чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (у цьому випадку це АМПУ) та власником операційної акваторії причалу (у цьому випадку це ТІС). Тому закріплення наказом Мінінфраструктури порядку виконання положень закону не має бути в Україні злочином», – повідомляв Пивоварський.

САП і НАБУ вже висували такі обвинувачення іншому ексміністрові інфраструктури — Володимиру Омеляну, який, за версією слідства, у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (окрім маячного) на 20%, що призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн.

Однак у жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив виправдувальний вирок Омеляну, визнавши його невинним у виданні нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини