Під час офіційного візиту до Києва у понеділок, 12 серпня, Двопартійна делегація із США прокоментувала події у Курській області. Сенатори назвали операцію ЗСУ «історичною», «блискучою» та «красивою».
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Що я думаю про Курськ? Сміливо, блискуче, красиво. Так тримати! путін почав це, надеріть йому зад», — заявив сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.
Своєю чергою сенатор від Демократичної партії Річард Блументаль зазначив, що операція українських військових у Курській області — історична і вселяє надії.
Блументаль також вважає, що дії ЗСУ на Курщині змусять рф перекинути туди війська з інших місць фронту.
«Сьогоднішній день — це день надії, більшої надії, ніж я бачив під час усіх моїх поїздок сюди. Прорив у напрямку Курська — історичний. Це сейсмічний прорив. Це хороша, велика новина, яка обіцяє ще більше потенційних проривів... Але головна новина в тому, що Україна в росії. Вона переносить боротьбу на територію росії», — заявив сенатор від Демократичної партії.
Водночас обидва сенатори звернулися до адміністрації президента США зняти обмеження щодо використання наданої Україні американської зброї.
«Дозвольте цим людям воювати. Дайте їм зброю, необхідну для перемоги у війні, яку вони не можуть собі дозволити програти. Що стосується F-16, все це дуже довго, вони вже в Україні, так дайте можливість їх використовувати. Давайте тренувати українських пілотів», — зазначив Грем.
Річард Блументаль додав, що американська делегація хоче донести до адміністрації Байдена повідомлення про те, що вона повинна дати Україні більше гнучкості та можливостей у використанні зброї, щоб українські військові могли завдати удару глибше за лінію фронту.
За словами сенатора, є певні обмеження і питання дозволів, однак делегація сподівається їх усунути.
«Розширення повноважень є надзвичайно важливим з точки зору тактики й, зрештою, стратегії», — наголосив Блументаль.
Що відбувається у Курській області
У вівторок зранку, 6 серпня, місцева влада Курської області заявила про спробу ЗСУ прорватися на територію регіону. Вдень міноборони рф також підтвердило, що в області ведуться бойові дії.
Зранку 7 серпня російські telegram-канали повідомили, що ЗСУ зайняли населені пункти Миколаєво-Дар'їно, Дар'їно та Свердликове в Суджанському районі Курської області.
Також цього дня, через добу після прориву кордону Курської області, російський диктатор володимир путін вперше прокоментував ці події. За його словами, Київ здійснив «чергові провокації» та обстріли цивільних.
Прессекретар Державного департаменту США Меттью Міллер наголосив, що Сполучені Штати надають Україні повне право самостійно коментувати свої дії. Він також зазначив, що Вашингтон надає Україні допомогу у вигляді обладнання та консультацій, проте не завжди бере участь у повсякденній тактиці.
У четвер, 8 серпня, міністерство оборони рф офіційно підтвердило просування ЗСУ у двох районах Курської області, які знаходяться неподалік російсько-українського кордону. Йдеться про Суджанський та Кореневський райони.
8 серпня Європейський Союз відреагував на події в Курській області й зазначив, що Україна має право завдавати ударів по ворогу там, де вважає за потрібне, у тому числі на його території.
9 серпня видання Financial Time повідомило, що Україна захопила близько 350 кв. км російської території у Курській області.
12 серпня Міноборони Німеччини заявило, що ЗСУ можуть використовувати німецьку зброю так, як вважають за потрібне, її використання для операції в Курській області не передбачає спеціальних умов.
Також 12 серпня Україна вперше офіційно підтвердила, що проводить операцію в Курській області. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Україна зараз контролює близько 1000 квадратних кілометрів території рф.