Facebook Pixel

Amazon Web Services надасть Україні $75 млн: на що спрямують кошти

Американська Amazon Web Services і далі підтримує Україну в її протистоянні повномасштабному вторгненню росії й надає підтримку в розмірі $75 млн. Ба більше, очільник Мінцифри Михайло Федоров підписав з AWS меморандум про співпрацю на прийдешній 2023 рік, інформує пресслужба міністерства.

Quote«На початку повномасштабної війни Amazon AWS одними з перших допомогли втримати цифрову інфраструктуру країни. Компанія надала сервіси на мільйони доларів для зберігання майже 100 державних реєстрів. Це дало змогу реєстрам працювати навіть під час російських обстрілів і аварійних відключень електрики, а українцям — отримувати держпослуги онлайн», — наголосив Федоров.

Куди підуть $75 млн, які Amazon надає Україні

У відомстві розповіли, що кошти від американського партнера буде спрямовано на:

  • послуги з міграції державних реєстрів;
  • інших важливих для функціонування держави баз даних до хмарного середовища AWS;
  • на гуманітарну допомогу та техніку, яка допомагає дітям в Україні навчатися попри війну.

Окрім того, Amazon і надалі навчатиме українців IT-спеціальностей. У жовтні компанія спільно з «Дія.Цифрова освіта» й за підтримки уряду Республіки Польща запустили навчальну програму ITSkills4U. Участь у ній зараз беруть понад 11 тис. наших співгромадян.

Контекст. Окрім Amazon, Україні допомагають також й інші світові техногіганти. Так, наприклад, у вересні благодійний фонд Google.org виділив 3 млн євро на 5 тисяч стипендій для громадян України, які покривають доступ і повну підтримку навчання від Google на освітній платформі Coursera. До цього компанія також проводила ініціативу, спрямовану на боротьбу з фейками про українських біженців у Польщі, Чехії та Словаччині.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉