Facebook Pixel

Агробізнес Харківщини втратив 37 млрд грн через російську агресію

Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій в Харківській області становлять майже 37 млрд грн. 61% території області постраждав від російської агресії. Такі дані дослідження Товариства дослідників України оприлюднили в Мінекономіки.

Quote«Для України надзвичайно важливо розуміти збитки, яких завдала росія. Оцінка збитків сільського господарства через втрату ґрунтів – це також надзвичайно важливо для оцінки якості наших ґрунтів і того, що ми будемо із ними робити після завершення активної фази бойових дій», – сказав заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Як постраждало від великої війни сільське господарство Харківщини

  • 61% території Харківської області зазнали впливу бойових дій;
  • 4,2 тис. га орних земель пошкодили вибухи;
  • 28,2 тис. га – потенційно забруднені;
  • 3,4 тис. га ґрунтів ущільнилися від пересування військової техніки.

Як досліджували збитки сільського господарства Харківщини

Дослідження складалося з трьох етапів:

  • геопросторовий аналіз високоточних супутникових знімків, щоб визначити орні землі та ступінь їхнього ураження від боєприпасів та військової техніки;
  • окремо розроблялися електронні карти типів ґрунтів та рівня їхньої ерозії;
  • на польовому етапі дослідження збирали проби уражених ґрунтів, щоб проаналізувати їх в лабораторіях.
Quote«Оцінка збитків сільського господарства через втрати ґрунтів буде одним із ключових елементів при розмінуванні. Ми зможемо розробити методологію, яка вказуватиме, коли яку територію очищувати, щоб це було максимально ефективно, продуктивно», – зазначив Безкаравайний.

Товариство дослідників України планує далі аналізувати територію Харківської області у безпечних для науковців межах. Дослідники також працюють над аналізом збитків в Херсонській та Миколаївській областях та планують провести такий аналіз в усіх областях, які постраждали від військової агресії росії проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉