Facebook Pixel

Цей день в історії. 6 червня союзники висадились в Нормандії

6 червня у світі відзначають День садівництва, День кінотеатру просто неба, День іграшки йо-йо, в Швеції – День прапора, на Тайвані та в Аргентині День інженера, а в Україні – День журналіста. The Page нагадує, які історичні події відбулися 6 червня в Україні та світі.

У 1523 році шведський регент Густав I Васа (Ерікссон) був обраний королем Швеції та отримав титул Med Guds Nåde, Sveriges, Götes och Vendes Konung (Божою милістю Король Швеції, Готів і Вендів). Таким чином фактично припинила існування так звана Кальмарська унія трьох скандинавських держав – Данії, Норвегії та Швеції. Сьогодні 6 червня у Швеції відзначають як національне свято.

У 1683-му в Англії в Оксфордському університеті відкрився для відвідувачів перший у світі публічний музей при виші – Ешмолівський музей мистецтва і археології.

У 1822 році 20-річний канадець Алексіс Бідаган Сент-Мартін отримав майже смертельне поранення черевної порожнини впритул з мушкета. Він був сильним здоровим юнаком, тому вижив. Проте його рана не загоїлась повністю, залишивши отвір у животі. Цим скористався американський армійський лікар Вільям Бомонт, який протягом 11 років проводив дослідження шлунка Сент-Мартіна, які привели до кращого розуміння будови шлунка, шлункових соків і процесів травлення.

У 1882-му ньюйорківець Генрі Сілі запатентував електричну праску.

90 років тому, 6 червня 1934 року, президент США Франклін Делано Рузвельт в межах політики «Нового курсу» підписав закон про біржі цінних паперів, таким чином була заснована Комісія з цінних паперів і бірж США.

6 червня 1944 року почалася висадка в Нормандії

Рівно 80 років тому, 6 червня 1944 року, під час Другої світової війни на півночі Франції, в Нормандії, почалася так звана операція «Нептун» – висадка військ союзників по антигітлерівській коаліції. Таким чином, в Європі відкрили Другий фронт.

«День Д», як його ще називають, вважається початком найбільшої військової операції з висадкою з моря на землю. Майже 160 тис. військовослужбовців союзників перетнули Ла-Манш за допомогою 5 тис. десантних катерів, 289 ескортних суден і 277 тральщиків.

Американськими військами в Нормандії командував генерал Дуайт Ейзенхауер, який став наступним президентом Сполучених Штатів.

Цей день в історії. 6 червня 1944 року почалась висадка союзників в Нормандії. Відкрито Другий фронт

Цей день в історії. 6 червня 1944 року почалась висадка союзників в Нормандії. Відкрито Другий фронт

В ніч на 6 червня 2023 року, рівно рік тому, російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, спричинивши одну з найбільших техногенних катастроф в історії.

Перші кадри підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року — відео

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉