Цей день в історії. 22 березня в США заборонили багатоженство
22 березня у світі відзначають Всесвітній день води, Міжнародний день Балтійського моря та День таксиста. The Page нагадує, які історичні події події відбулися 22 березня в Україні та світі.
У 1654 році посольство гетьмана Богдана Хмельницького прибуло до Москви на переговори, які завершилися підписанням так званих Березневих статей. За цією угодою між Московією та Українською Козацькою Старшиною:
- Україна зберігала власні органи управління на чолі з гетьманом.
- Місцеве право мало діяти надалі.
- Царські воєводи та інші представники Московії не мали втручатися у внутрішні справи України. Гетьманщина зберігала збройні сили — 60 тисяч козаків.
- Уряд гетьмана міг вести стосунки з іншими державами, окрім Речі Посполитої та Османської імперії.
- Гетьмана обирали довічно.
- На території України розміщалися московські війська, які мали утримуватися за кошт України.
У 1882-му в США конгрес заборонив багатоженство. Проте в штаті Юта, який увійшов до Сполучених Штатів лише 1896 року, мормони практикували полігамію ще понад 15 років навіть попри маніфест голови церкви мормонів, який припиняв багатоженство.
У 1888-му у Лондоні представники 12 футбольних клубів утворили Англійську футбольну лігу – найстарішу у світі.
У 1895 році брати Огюст і Луї Люм'єри провели першу публічну демонстрацію кінофільму.
У 1907-му у Лондоні, за деякими даними, з'явилися перші таксі (кеби) з лічильниками – таксометрами. Пізніше цей день обрали як Міжнародний день таксиста.
У 1933 році в Німеччині неподалік від Мюнхена почав діяти перший концтабір – Дахау. В ньому утримували політичних в'язнів.
У 1943-му в білоруському селі Хатинь німецькі підрозділи знищили майже все населення – близько 150 людей – за пособництво партизанам. Попри те, що кількість жертв у Хатині була не найбільшою, після Другої світової війни офіційна ідеологія зробила саме це село символом звірств нацистів. Українські історики вважають, що міфологізацією подій в Хатині радянські пропагандисти маскували справжню трагедію волинської Катині. Спекуляції на цій темі почались ще з Нюрнберга: тоді радянські прокурори звинуватили нацистів у вбивстві польських військовополонених у Катині. Доказів цієї версії СРСР не надав, натомість генерал Сергій Руденко пояснив, що прокурори «мали на увазі білоруське село Хатинь, спалене німцями».
У 1945 році Єгипет, Ірак, Сирія, Трансйорданія (Йорданія) та Ліван заснували Лігу арабських держав. Сьогодні ця організація налічує 22 країни.
У 1993-му компанія Intel представила перший оригінальний процесор Pentium.
У 2020 році одразу дві країни – Індія та Греція – оголосили національний локдаун та карантин, щоб зупинити поширення пандемії COVID-19.