Facebook Pixel

Майже 20 українських пілотів почнуть навчання на F-16 у Британії

Приблизно 20 українських пілотів пройдуть початкову підготовку на винищувачах F-16 у Британії. Про це 24 травня повідомила Foreign Policy з посиланням на речника уряду Великої Британії.

Quote«Це буде базова наземна підготовка українських пілотів, які потім будуть готові до більш конкретної підготовки на F-16 (або інших)», – уточнив речник.

Ще в понеділок речник Пентагону Патрік Райдер заявив журналістам, що Сполучені Штати та головні союзники у Європі «опрацьовують» дати, місця та країну, де проводитимуть навчання. У середу, 24 травня, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що військові готові навчати українських пілотів якомога швидше. Норвегія також оголосила в середу, що готова приєднатися до коаліції.

Скільки триватиме навчання на F-16 для українців

Військові НАТО досі не впевнені, що українські пілоти-винищувачі швидко «пересядуть» із літаків радянських часів на F-16. У США найкоротший курс навчання для досвідчених льотчиків-винищувачів із бойовими характеристиками «повітря — земля» триває 3 місяці, включно з 12 — 16 контрольними польотами.

Навчання для українських курсантів включатиме:

  • адаптований курс НАТО «Вступ до основ винищувача»;
  • тренажери;
  • реальне навчання.

Для українців навчання може тривати 4 місяці – таку оцінку зробили у ВПС США на основі оцінювання двох українських пілотів, які пройшли короткий курс налаштування на F-16 і майже 12 годин навчання на тренажері в Арізоні з кінця лютого до початку березня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉