Трамп наказав розформувати Міносвіти США

Трамп наказав розформувати Міносвіти США

У четвер 20 березня президент США Дональд Трамп в оточенні студентів та освітян підписав указ, спрямований на ліквідацію федерального Міністерства освіти, виконавши давню передвиборчу обіцянку консерваторам. Про це повідомляє Reuters.

Указ покликаний залишити шкільну політику майже повністю в руках штатів і місцевих рад, і ця перспектива викликає тривогу у ліберальних захисників освіти.

Трамп підписує указ про ліквідацію Міносвіти США 20 березня 2025 року (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

«Сьогодні ми робимо воістину історичну дію, яка готується вже 45 років. За кілька хвилин я підпишу указ про початок ліквідації Департаменту освіти раз і назавжди», — сказав Трамп.

Указ став першим кроком до ліквідації міністерства, заявив Трамп на церемонії підписання у Східній кімнаті Білого дому. Повне закриття відомства вимагає рішення Конгресу, а для цього Трампу не вистачає голосів.

«Ми збираємося просто повернути освіту назад у штати, де їй і місце. Це розумний крок, і він спрацює. Я хочу зробити одну невелику особисту заяву: для мене вчителі — одні з найважливіших людей у цій країні, і ми будемо піклуватися про наших вчителів», — сказав Трамп на тлі барвистих прапорів штатів.

Молоді студенти, запрошені на захід, сиділи за партами в класі, оточивши президента, і підписували свої власні імітаційні укази разом з ним.

Підписання відбулося після того, як минулого тижня міністерство оголосило, що звільнить майже половину своїх співробітників, що відповідає масштабним зусиллям Трампа зі скорочення розмірів федерального уряду, який він вважає роздутим і неефективним.

Освіта вже давно стала політичним громовідводом у Сполучених Штатах. Консерватори виступають за місцевий контроль над освітньою політикою і можливість вибору школи, що допомагає приватним і релігійним школам, а ліві виборці здебільшого підтримують потужне фінансування державних шкіл і програм різноманітності.

Але Трамп підняв боротьбу на інший рівень, зробивши її частиною загального поштовху проти того, що консерватори вважають ліберальною індоктринацією в американських школах, починаючи з університетського рівня і закінчуючи навчанням у класах K-12.

Він намагався реорганізувати вищу освіту в Сполучених Штатах, скорочуючи фінансування і наполягаючи на ліквідації політики різноманітності, рівності та інклюзивності в коледжах і університетах, так само, як і у федеральному уряді.

Колумбійський університет, наприклад, зіткнувся з дедлайном у четвер, щоб відповісти на вимоги посилити обмеження на протести в кампусі як передумову для початку переговорів про відновлення $400 млн призупиненого федерального фінансування.

Білий дім також стверджує, що Міністерство освіти — це марна трата грошей, посилаючись на посередні результати тестів, невтішні показники грамотності та слабкі математичні навички учнів як доказ того, що інвестиції відомства в трильйони доларів не принесли бажаного результату.

Місцеві битви за навчальні програми для K-12 посилилися під час пандемії коронавірусу, коли батьки гнівно протистояли чиновникам на засіданнях шкільних рад по всій країні. Цим невдоволенням скористалися Трамп, інші кандидати-республіканці та консервативні адвокаційні групи, такі як «Мами за свободу».

До Трампа на церемонії приєдналися губернатори-республіканці, такі як Грег Ебботт з Техасу і Рон ДеСантіс з Флориди.

У четвер демократи визнали, що Трамп може фактично розвалити міністерство без дій з боку Конгресу.

«Дональд Трамп чудово знає, що не може скасувати Міністерство освіти без Конгресу, але він розуміє, що якщо звільнити весь персонал і розбити його на шматки, то можна отримати подібний, руйнівний результат», — заявила сенатор США Петті Мюррей.

У пошуках закриття

У четвер Трамп припустив, що він, як і раніше, намагатиметься повністю закрити міністерство, і що він хоче, щоб міністерка освіти Лінда МакМахон, яка була присутня на заході в Білому домі, звільнилася з роботи.

Департамент контролює близько 100 000 державних і 34 000 приватних шкіл у Сполучених Штатах, хоча понад 85% фінансування державних шкіл надходить від штатів і місцевих органів влади. Він надає федеральні гранти для нужденних шкіл і програм, включаючи гроші на оплату праці вчителів дітей з особливими потребами, фінансування мистецьких програм і заміну застарілої інфраструктури.

Він також контролює студентські позики на суму $1,6 трлн, які мають десятки мільйонів американців, що не можуть дозволити собі заплатити за навчання в коледжі одразу.

Наразі указ Трампа має на меті скоротити департамент до базових функцій, таких як адміністрування студентських позик, грантів Пелла, які допомагають студентам з низьким рівнем доходу відвідувати коледжі, та ресурсів для дітей з особливими потребами.

«Ми збираємося закрити міністерство, і закрити якнайшвидше. Це не приносить нам ніякої користі», — сказав Трамп.

Хоча республіканці контролюють обидві палати Конгресу, для ухвалення такого законопроекту необхідна підтримка демократів, щоб набрати 60 голосів у Сенаті. На заході Трамп заявив, що питання може в кінцевому підсумку постати перед Конгресом у вигляді голосування за повну ліквідацію міністерства.

Трамп визнав, що йому знадобиться підтримка законодавців-демократів і профспілок вчителів, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку про повне закриття міністерства. Швидше за все, він ніколи її не отримає.

«Побачимося в суді», — сказала у своїй заяві голова Американської федерації профспілок вчителів Ренді Вайнгартен.

Більшість американської громадськості не підтримує закриття Міносвіти.

Міністерство освіти США

Опитування Reuters/Ipsos, проведене минулого місяця, показало, що респонденти виступають проти закриття Міністерства освіти у співвідношенні приблизно два до одного — 65% проти 30%. В опитуванні Reuters/Ipsos, яке проводилося онлайн і по всій країні, було опитано 4145 дорослих американців, і його результати мали похибку близько 2 відсоткових пунктів.

Читати на The Page