Facebook Pixel

Естонія пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Естонія запропонує Європейському Союзу знизити цінову стелю для російської нафти з нинішнього рівня $60 за барель. Про це у четвер, 5 січня заявив міністр закордонних справ країни Урмас Рейнсалу, пише Інтерфакс-Україна.

QuoteВстановлена цінова стеля для російської нафти спрацювала і не викликала глобальної паливної кризи. Було б розумно знизити її з $60 за барель, оскільки реальна ціна на сиру російську нафту зараз нижча від цієї стелі, — заявив Рейнсалу.

Він додав, що за пропозицією Естонії та Польщі ЄС буде регулярно переглядати цінову стелю. Вперше це зроблять в середині січня.

Окрім цього, Естонія виступає за те, щоби країни Заходу знайшли можливості передати заморожені російські кошти для підтримки України.

QuoteУся західна допомога, передана Україні минулого року, пропорційно менша, ніж заморожені кошти Росії, і тому використання російських коштів може суттєво змінити гру, — вважає Рейнсалу.

За інформацією Reuters, після відмови ЄС купувати в РФ сиру нафту, Росія почала постачати її до Індії та Китаю з великою знижкою. Йдеться про сорти Arco, Arco/Novy Port та «Варандей», які раніше поставлялися до Євросоюзу.

Нагадаємо, Рада ЄС 2 грудня погодилася встановити верхню межу (стелю) цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉