Facebook Pixel
IT

FaceTime на Android, нова приватність і чотири ОС: головні оновлення Apple WWDC-2021

Крім нової мобільної платформи для iPhone iOS 15 і операційної системи iPadOS 15, американська корпорація Apple на Всесвітній конференції розробників — 2021 (WWDC) представила версію настільної операційної системи для комп'ютерів і ноутбуків macOS Monterey, watchOS 8, нові функції приватності, оновлення застосунку «Здоров'я», а до FaceTime буде вебверсія. The Page розповідає головне про оновлення.

WWDC-2021: що представила Apple (відео)

MacOS Monterey

Apple анонсувала нову версію настільної операційної системи для комп'ютерів і ноутбуків під назвою macOS Monterey, пише The Verge.

Telegram Logo

Вона буде більш сумісна з мобільною iOS, зокрема можна буде одночасно використовувати клавіатуру та мишу на пристроях Mac і iPad. Для цього треба перейти до іншого екрану та працювати там, де вам наразі потрібно. Крім того, користувачі зможуть виводити мультимедійний контент із iPhone та iPad на великий екран і більш потужну акустичну систему Mac.

Оновлено й застосунок Safari: тепер він має новий вигляд вкладок, рядок пошуку всіх елементів на сторінці, а дизайн буде підлаштовуватися під колірну гаму сторінки. У комп'ютерах Mac буде й застосунок для автоматизації Shortcuts.

Оновлення MacOS Monterey. Фото: Apple

Оновлення MacOS Monterey. Фото: Apple

WatchOS 8

На заході компанія анонсувала нову версію watchOS 8 для розумних годинників Apple Watch. У них буде новий застосунок Mindfulness (розширене Breathe) із функціями нормалізації дихання, новою анімацією та іншими можливостями, які допоможуть розслабитися. У застосунку Fitness передбачено більше видів тренувань з тай-чи та пілатесу, а Health буде відстежувати частоту дихання під час сну та повідомляти про збої.

Сама watchOS 8 буде з новим циферблатом, який зможе використовувати фото в портретному режимі та накласти на нього текст та іншу інформацію. Застосунок Photos у годиннику зможе обмінюватися фотографіями безпосередньо через Messages або Apple Mail, а відповідати на повідомлення можна буде за допомогою нових параметрів введення тексту.

WatchOS 8. Фото: Apple

WatchOS 8. Фото: Apple

Конфіденційність

Багато уваги на WWDC приділили приватності. Головні зміни:

  • Можна буде вимкнути в пошті розпізнавання відправником IP-адреси, геолокацію одержувача та інформацію про те, чи відкривали раніше лист.
  • Браузер Safari не дозволить стороннім сервісам відстежувати IP-адресу та історію відвідувань.
  • Siri не відправлятиме голос користувача на сервери Apple, оброблення буде відбуватися просто на пристроях, що дасть змогу працювати без Інтернету.
  • Можна буде подивитися, які програми запитують дані про вас, наскільки часто та кому вони їх передають (App Privacy Report).
  • Для відновлення iCloud можна буде призначити іншого користувача, через повідомлення якому можна буде повернути свій акаунт.
  • У хмарному сервісі з'явилося оновлення iCloud+, яке буде використовувати шифрування трафіку й анонімний поштовий сервер. За допомогою функції Private Relay користувачі зможуть маскувати свою активність в Інтернеті та особистість, що нагадує VPN.

Застосунки «Здоров'я» і FaceTime

Що стосується «Здоров'я», то iPhone буде аналізувати паттерни ходіння користувача, виявляти відхилення від звичного ритму та повідомляти, якщо в користувача з'явилися проблеми з координацією та балансом. У програмі можна буде зберегти результати аналізів, і вона зможе їх розшифровувати, а даними про здоров'я з програми можна буде ділитися. З'явиться й нова вкладка Trends із загальними результатами фізичної активності.

Оновлення програми «Здоров'я». Фото: Apple

Оновлення програми «Здоров'я». Фото: Apple

Щодо FaceTime Apple анонсувала, що з'явиться вебверсія застосунку, завдяки чому його можна буде використовувати на Android і комп'ютерах під управлінням ОС Windows: створювати посилання на дзвінки, розсилати запрошення учасникам, а функція SharePlay дасть змогу під час групових дзвінків разом дивитися відео, слухати музику та ділитися зображенням робочого столу.


Публічне бета-тестування оновлень стартує наступного місяця, а фінальна версія вийде восени, коли стане доступна всім.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини