Facebook Pixel

НБУ пояснив, із чим пов'язаний величезний збиток банківської системи, відображений у звітності

Чистий збиток українських банків у січні – квітні становив 7,43 млрд грн. Рік тому за цей період банки сукупно отримали прибуток 17,54 млрд грн, повідомив НБУ.

Основний збиток було отримано у квітні – 7,27 млрд грн, хоча ще в січні – лютому банки працювали із чистим прибутком 9,9 млрд грн.

Головна причина такого збільшення видатків банків – значне зростання відрахувань до резервів під очікувані збитки через наслідки війни. За допомогою цієї операції банки страхують себе та клієнтів від можливих реальних втрат.

Загалом витрати банків за березень – квітень зросли на 53%, до 96,0 млрд грн, зокрема:

  • відсоткові витрати – на 4,9%, до 17,74 млрд грн;
  • комісійні витрати – на 12,8%, до 11,3 млрд грн;
  • відрахування до резервів – у 6,8 раза, до 32,73 млрд грн.

Загальне зниження бізнес-активності з початку війни призвело до падіння попиту на кредити та банківські послуги і спричинило зниження сум розрахунків – ключової бази комісійних доходів банків. Введення банками кредитних канікул і зниження комісії за користування своїми послугами також негативно позначилося на доходах фінустанов.

Проте доходи банків за чотири місяці зросли на 10,6% проти аналогічного періоду минулого року – до 88,61 млрд грн, зокрема:

  • відсотковий дохід зріс на 18,9% — до 61,14 млрд грн;
  • комісійний знизився на 8,9% — до 24,47 млрд грн.

Станом на 1 квітня року із 69 платоспроможних українських банків 44 були прибутковими й отримали чистий прибуток у розмірі 5,85 млрд грн; 25 були збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.

«Банківський сектор залишається операційно прибутковим попри нижчі темпи зростання операційних доходів і збільшення операційних витрат унаслідок військових дій», – запевнили в НБУ.

Подякувати 🎉