Facebook Pixel

Західний бізнес позитивно реагує на перше читання 2713-д

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Через рік після прийняття закону про легалізацію азартних ігор в Україні Верховна Рада нарешті підтримала в першому читанні законопроєкт 2713-д, який встановлює чіткі правила оподаткування. Всупереч переконанню, що для азартних ігор зменшують податки, законопроєкт встановлює їх і приводить у відповідність із сучасною реальністю, скасовуючи застарілі правила, які діяли за замовчуванням після заборони грального бізнесу в 2009 році. Нові податкові правила абсолютно необхідні інвесторам, щоб вкласти капітал у сферу азартних ігр саме в Україні — про це з оптимізмом говорять представники міжнародних компаній.


Остаточне прийняття законопроєкту 2713-Д призведе до істинного буму в гральній сфері, і ось чому:

  • Україна уявляє собою істотний інтерес для специфічного грального туризму.

У світі є мільйони забезпечених людей, які люблять проводити час за грою в азартні ігри, а останні два місяці демонструють появу на вулицях великих українських міст якщо не натовпів, то помітних туристів із Близького Сходу.

Їм цікаво провести час і витратити гроші у великій європейській країні з цікавою архітектурою і різноманітною природою, хорошим сервісом, наявністю предметів розкоші в продажу, дорогими готелями, з наявністю легального казино — і куди менш суворими правилами для в'їзду та перебування, ніж у країнах ЄС.

  • Перебуваючи в Європі, Україна знаходиться на перетині Західної та Східної культур.

В абсолютній більшості мусульманських країн азартні ігри заборонені повністю або дозволені тільки для іноземців. І хоча слово «азарт» має арабське коріння (від az zahrt — гральна кістка), парадоксальним є той факт, що іслам прямо забороняє азартні ігри. Дослідження показують, що заборона походила із першорядної задачі захистити свідомість воїнів ісламу і виховати в них справжню мужність.

Проте, в доісламский період (до 6 століття н.е.) азартні ігри не просто існували, а й відігравали важливу в економіці домусульманскої Аравії, процвітаючи на ринках вздовж усього Шовкового шляху. Так культура гри прописалася за кордоном ісламських країн, манить своїх прихильників з-під гніту домашньої заборони та дарує радість і відчуття свята. У такій атмосфері гравці легко витрачають гроші в супутніх азартного туризму місцях — ресторанах, магазинах, готелях.

  • Після введення заборони на гральний бізнес к Російській Федерації Україні стала найбільш привабливою та космополітичною країною Центральної та Східної Європи для гравців.

Білорусь, Грузія, країни Балтії... були головними напрямками для гральних туристів з Туреччини та Близького Сходу після закриття великих російських міст для азартної сфери. Інтерес до країни, рівень її розвитку і якість дозвілля, тривалість перельоту — основні фактори їхнього вибору. Сьогодні ж серед найближчих «гральних сусідів» Україна — об'єктивно найбільш цікава країна.

Саме тому найчастіше к спілкуванні з топменеджерами іноземних гральних компаній ми говоримо про колосальний потенціал України як країни, яку чекає приголомшливий успіх як країни для яскравого та незабутнього відпочинку — справжнього Лас-Вегаса Східної Європи. Інвестори відзначають, що держава виконує свої обіцянки, дає позитивні сигнали, і ухвалення законопроєкту 2713-д у першому читанні — прекрасний тому приклад, оскільки вирішення податкового питання для грального бізнесу очікують к середовищі іноземних інвесторів як падіння Берлінської стіни.

Коли податкова «стіна» впаде — ми очікуємо на потік будівництва та відкриття численних проєктів, які сприятимуть розвитку сфери послуг, туризму та економіки цілих регіонів країни. Крім надходжень від купівлі ліцензій та податків, бюджет України отримає багаторазовий мультиплікаційний ефект від непрямих доходів, так само, як зараз, коли на 900 млн грн надходжень до бюджету від продажу ліцензій говорять про понад 4 млрд грн інвестицій в організацію бізнесу з проведення азартних ігор. Тому можна сказати, що рік існування гральної сфери в Україні лише намітив справжні масштаби її потенціалу. Пройшов рік з моменту ухвалення закону про легалізацію гральної діяльності в Україні, і ми бачимо справжні масштаби та потенціал від цього рішення. Далі більше!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора