З чого почати стартап

Аліна Адамс
засновник і CEO компанії Artveoli

Здавалося б, найважливіше – це знайти ідею для бізнесу. Однак набагато важливіше зрозуміти, чи буде вона працювати, визначити потенційних клієнтів і досліджувати ринок. І звичайно ж, знайти інвесторів.

Кожен бізнес починається з дослідження. Спочатку вам потрібно вивчити існуючу проблему, на вирішенні якої ви хочете заробити. Потім досліджувати пул клієнтів, оскільки потрібно розуміти, хто потребує ваш продукт і чи вирішує він реальну проблему.

Під словом «дослідження» я маю на увазі поєднання математичної моделі, статистичних даних, вивчення ринку і розуміння «портрета» свого покупця. Також необхідно розуміти, якій кількості клієнтів може бути цікавий ваш продукт і як ви можете залучити цих клієнтів.

У сучасному світі досить легко знайти всю цю інформацію. Існує безліч баз даних, а також відкритих джерел від Єврокомісії, які надають інформацію щодо різних ринків, клієнтів, трендів. Також існують приватні компанії, які можуть надати вам звіти досліджень ринку (наприклад, KPMG) у певному сегменті. І отримавши такі загальні дані, ви зможете зрозуміти, як потрібно допрацювати свій продукт, щоб він став цікавий вашому сегменту споживачів.

Проте, попри велику кількість даних і цифр, обов’язково потрібно спілкуватися з споживачами. Ви повинні отримати підтвердження життєздатності вашої ідеї саме від клієнтів, але водночас потрібно мати загальне уявлення про ситуацію. Саме тому й потрібні загальні дані, адже ви не можете обговорити вашу ідею з усіма людьми, які будуть вашими покупцями. Тому ви повинні мати розуміння про свій ринок — як з загальної точки зору, так і зі спілкуватися з клієнтами особисто, щоб ваш продукт пройшов перевірку клієнтами.

І тільки після того, як ви отримаєте підтвердження своєї ідеї, ви повинні зрозуміти, який саме продукт вам потрібно створити. Починаєте працювати над дизайном прототипу, проводите випробування вже з ним — і отримуєте зворотний зв’язок. Багато в чому це стосується не тільки тестування прототипу майбутнього продукту на потенційних споживачах, але і розвитку партнерських відносин.

І звичайно ж, потрібно спілкуватися з інвесторами. Таким чином ви вибудовуєте взаємодію з певною групою людей. У Кремнієвій долині, де у мене бізенс, такі зв’язки будуються легко. Ви вибудовуєте свою власну групу підтримки, до якої входять ваші радники, наставники, інвестори, клієнти, партнери – і це все люди, які допомагають вам побудувати власну компанію.

Наступний етап – пошук грошей на відкриття бізнесу. Звичайно, в ідеальній ситуації ви будете намагатися створити стартап без інвесторів, спробуєте мінімізувати кількість потрібних ресурсів, кількість грошей. Ви будете намагатися самостійно зробити хоча б щось — чи то прототип, чи то продукт — з мінімально необхідним функціоналом, який ви зможете показати клієнтам до того, як ви почнете спілкуватися з інвесторами. Бо коли ви приходите до інвесторів, вони хочуть побачити, що саме ви вже зробили.

Якщо у вас є тільки ідея, неперевірена ринком і клієнтами, то таку її буде дуже складно продати. Якщо ж ви вже спілкуєтеся з клієнтами, і вони зацікавлені у вашому продукті або залучені до його використання, то продати ідею буде набагато простіше. Найлегше залучити інвесторів, показавши їм, що у вашому продукті зацікавлені і на нього є попит.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Приватбанк виявив підробку в судовій тяжбі з Суркісами

Приватбанк засумнівався в достовірності заяв братів Суркісів, які стосуються примусового виконання рішення і роз'яснення Печерського районного суду Києва про відшкодування банком на їхню користь понад $250 млн. У зв'язку з цим банк зажадав у Державної виконавчої служби повернути виконавчі документи по цим заявам.

Віктор Ляшко відреагував на ідею з імунологічним паспортом

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що країни не будуть вводити імунологічний паспорт, оскільки питання збереження гідності людини, збереження універсального доступу до послуг, які гарантовані Конституцією та міжнародними угодами, для людини є першочерговим. Про це він розповів в інтерв'ю The Page.

Гонтарєва розповіла, як закрити діру в бюджеті України на 298 млрд грн

$5 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ), $1,7 млрд від Європейського Союзу і $1,2 млрд від Світового банку допоможуть Україні впоратися з дефіцитом бюджету в розмірі 298 млрд грн. Якщо швидко отримати перший транш від Фонду, то дуже скоро країна зможе повернутися на міжнародні ринки запозичень за нормальною ціною.