Facebook Pixel

Майбутнє вже настало: блокчейн-технології у глобальній економіці та повсякденному житті

Володимир Носов
засновник та CEO криптовалютної біржі WhiteBIT

Аналітики прогнозують: на блокчейн може припадати до 10% світового ВВП до 2027 року. Усі прогнози свідчать, що ця технологія має великий потенціал. Тому розглядати блокчейн лише як частину криптосвіту — застарілий підхід. Блокчейн-технології вже впливають на всі сфери життя, надаючи інноваційні, ефективні та прозорі рішення.

Цінність блокчейну

Головний запит сучасного світу — безпека і швидкість, котрі у традиційному розумінні часто несумісні аспекти, адже висока швидкість часто призводить до помилок. Проте блокчейн-технології вирішили цю суперечність. Простий приклад — переказ міжнародних платежів. Жодна традиційна банківська система не може конкурувати із блокчейном.

Основна цінність інновації полягає в децентралізації, яка дозволяє створити захищену від будь-яких маніпуляцій систему. Тому у сфері кібербезпеки блокчейн визнаний як найкраща технологія. З цією метою у 2014 році саме на базі блокчейну Мінʼюст запустив електронний аукціон OpenMarket. Він став першим у світі земельним аукціоном, що використовує криптографічну технологію захисту.

Уже зараз можна також спостерігати, як блокчейн реформує галузь охорони здоров'я. Він використовується не лише для зберігання даних, але й для обміну інформацією під час клінічних випробувань. Як приклад — застосування платформи Zarela для торгівлі біосигналами в мережі блокчейн. Такий підхід зменшив вартість досліджень і допоміг прискорити збір даних для лікування найбільш небезпечних неврологічних захворювань, таких як деменція, пухлини мозку або хвороба Альцгеймера.

Приклади використання технологій блокчейн можна знайти й у повсякденному житті: за його допомогою, наприклад, реалізується обмін надлишковою енергією між домогосподарствами. Ігнорувати це — відмовлятися від переваг, які блокчейн може надати, й залишатися в минулому і блокувати потенціал розвитку як власного бізнесу, так і глобальної економіки.

Глобальний вплив на економіку

Інвестиційні експерти говорять про те, що блокчейн вже почав реформувати глобальний економічний простір. Згідно з дослідженням компанії Agile Dynamics, до 2030 року технологія вплине на зростання світового ВВП до $2,1 трлн.

За звітом Agile Dynamics, 73% керівників компаній вбачають основну перевагу блокчейну у зниженні операційних витрат. Додатково 67% вважають, що ця технологія покращить швидкість і ефективність бізнес-процесів. Інші важливі переваги включають підвищення рівня безпеки й конфіденційності.

За словами аналітиків, суттєвий вплив на світову економіку матиме криптовалюта. Вона зекономить мільярди доларів на міжнародних переказах, трильйони на обміні валют і значні кошти, які економіка втрачає через шахрайство. Крім того, крипта прискорить соціально-економічний розвиток країн другого та третього світу.

Великі банки також вже готуються до майбутніх змін. Citibank, наприклад, опублікував розгорнутий звіт про економічний вплив блокчейну. До кінця цього десятиліття цифрові валюти, випущені тільки провідними економіками світу, можуть оцінюватися у $5 трлн і будуть доступні на мобільних телефонах 2 мільярдів людей. 90% центральних банків наразі запускають пілотні програми з використанням віртуальних валют. За три роки очікується й цифрове євро. Саме стільки часу необхідно Європейському центральному банку для завершення технологічних процесів.

Погляд у майбутнє

Прогнозується, що глобальна індустрія блокчейну переживе разюче зростання, збільшивши свій ринковий обсяг до $265,01 млрд до 2028 року. Цей сплеск, за оцінками сукупного річного темпу зростання (CAGR), у 69,9% спричинений цифровізацією, державною підтримкою і широким застосуванням у різних галузях економіки та суспільного життя: фінансах, торгівлі, урядовому управлінні, логістиці тощо.

Технологія блокчейну приваблює своєю здатністю оптимізувати процеси, роблячи їх більш доступними та результативними порівняно із традиційними методами. Смартконтракти усувають посередників і гарантують невразливість контрактів до змін чи підробки, зменшуючи шахрайство й ризики. Технологія також забезпечує прозорість під час моніторингу власності та передачі активів.

У логістиці використання блокчейну призведе до більшої організованості, автоматизації та потенційної економії на мільярди доларів щороку. Можливість відстежувати рух товарів від виробництва до споживача мінімізує наслідки у разі виникнення проблем і випадки виведення продуктів з обігу, як продемонструвала співпраця Walmart та IBM у Китаї.

Блокчейн революціонізує різні сфери життя, а його застосування може бути ще більш відчутним, ніж ми уявляємо. У сфері державного управління технологія може поліпшити прозорість, запобігти корупції та зменшити витрати. У голосуванні вона подолає проблему фальсифікації бюлетенів, підвищить довіру та знизить вартість проведення виборів. Також блокчейн стане ефективним інструментом для боротьби з піратством і захисту авторських прав, забезпечуючи чесну виплату роялті.

Можна впевнено сказати, що технологія блокчейн трансформує не лише фінансовий сектор, але й сфери управління, торгівлі, транспорту, охорони здоров'я, медіа та багато інших. Вплив на ефективність, економію коштів і чесність бізнес-процесів робить її ключовим інструментом майбутнього.

Блокчейн постійно змінюється, і щодня ми виявляємо нові можливості та застосування цієї технології. Але очевидно, що блокчейн — це не лише інновація, а й своєрідна революція довіри та прозорості, що відкриває нові можливості у світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]