Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Світова економіка: трохи волатильності до Різдва

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: google.com

Фото: google.com

«Веселий початок тижня». Якщо потрібно звалити на когось провину за те, що «новорічне ралі» не відбулося, то перелік винних збільшується. Якщо раніше це була тільки ФРС, яка нарешті зважилася хоч трохи посилити монетарну політику, то тепер частину провини можна покласти на Omicron і сенатора Манчіна. Багато в чому завдяки їм вранці в понеділок, 20 грудня, європейські ринки втратили від 1% до 2%, ф'ючерси на основні американські індекси були нижчими за 1,5%, а вартість нафти знизилася майже на 5%. Веселий початок різдвяного тижня!

Omicron набирає обертів. З огляду на швидкість поширення нового штаму та пов'язані із цим небезпеки багато країн за вихідні ухвалили рішення посилити наявні епідемічні обмеження, що, звісно, змусило ринки почервоніти. За даними ВООЗ, Omicron уже виявили у 89 країнах, він став домінантним штамом у Великій Британії й набирає обертів у США. Темпи поширення вірусу є надзвичайно високими, а кількість випадків захворювання на COVID-19, спричинених цим штамом, подвоюється кожні 1,5 — 3 дні. Основні питання про Omicron — зокрема про те, наскільки ефективними в боротьбі з ним є наявні вакцини та чи спричиняє цей штам тяжкий перебіг хвороби в інфікованих, — залишаються без відповіді.

BBB не знайшла підтримки у своїх. Крім штаму Omicron, ще одним негативним чинником, що впливає на ринки, стало рішення впливового сенатора США Джо Манчіна не підтримувати план президента Байдена під назвою Build Back Better (BBB), що передбачав вливання додаткових $1,75 трлн у розвиток соціальної інфраструктури та боротьбу з кліматичними змінами. Це серйозний негативний чинник і для Байдена, і для ринків. У першому випадку — це удар від свого соратника по Демократичній партії, у другому — позбавлення ринків фінансових ін'єкцій, без яких їм навряд чи вдасться утримати наявні цінові рівні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З інших новин… Позитивна для ринків новина може прийти на початку тижня з КНР, якщо Народний банк Китаю вирішить знизити базові ставки за кредитами. У четвер, 23 грудня, на нас чекають дані про особисті витрати (PCE), а це головний індикатор інфляції, на який звертає увагу ФРС під час ухвалення рішень. Також упродовж тижня на нас чекають корпоративні звіти за третій квартал від декількох компаній, найвідомішими з яких будуть Nike та Micron Technologies.

А загалом на нас чекає короткий торговий тиждень перед Різдвом, хоча навряд чи він буде спокійним. Зазвичай у такий час обсяги торгів падають, ринок стає менш ліквідним, і навіть незначні негативні чинники можуть спричинити великі коливання на ринках. Отже, варто виявити обачність, не вірити всьому, що говорить Кеті Вуд, і не намагатися разом із нею ловити «ножі, що падають».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Хорошого всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини