Фото: klimkin/Pixabay
Інвесторів цікавитиме низка важливих економічних показників і корпоративних звітів, а на ринку криптовалюти закриваються біржі. Чим ще запам'ятається тиждень?
Буде інфляція тривалою чи ні, повернеться все на круги своя вже до кінця року чи розтягнеться на десятиліття, як у 40-ві і 70-ті, — от найголовніше питання сьогодні. Більше інформації про це отримаємо протягом тижня, коли буде оприлюднено різні важливі економічні показники. Зараз саме вони дають головну їжу для інвестиційних умів...
Напевно, одним із найцікавіших і значущих показників, що очікуються до публікації цього тижня, стане Індекс персональних витрат (РСЕ), який The US Bureau of Economic Analysis оприлюднить у п'ятницю. Саме РСЕ є тією головною мірою інфляції, на яку орієнтується ФРС. Очікується, що значення індексу у квітні складе 3.5% у річному вимірі — за даними Bloomberg, це найвище значення з 2008 року. Як порівняти з березневим показником, очікується зростання на 0,6%. Значення базового PCE, що не містить більше волатильні ціни на їжу та бензин, очікується на рівні 2.9% — теж немало з огляду на те, що цільове значення ФРС становить 2% на рік.
Якою буде реакція ринків і ФРС? Регулятор уже багато разів висловлювався про те, що вважає інфляцію тимчасовим явищем і жодних заходів вживати не збирається. Ринки, якщо раптом фактичне значення буде вище за прогнозне, можуть і «брикнути», і далі позбуваючись технологічних компаній і тих, що швидко зростають, і шукаючи порятунку в захисних секторах.
Цього тижня на нас також чекають оновлені значення Індексу споживчих настроїв, що розраховується Університетом Мічигану. У травні, згідно з початковою оцінкою, його значення знизилося до 82,8 з квітневих 88,3. Очікується, що фінальне значення, яке буде оприлюднено в п'ятницю, складе 83,0. Індекс впевненості споживачів, що розраховується The Conference Board, оприлюднять у вівторок і, як очікується, він знизиться до 118,9 проти квітневого значення 121,7. Причина зниження є простою: інфляційні очікування.
Цього тижня на нас також чекає низка корпоративних звітів, але навряд чи хоч один із них зможе вплинути на поведінку ринків, у яких на порядку денному переважно інфляція.
І хоча звучить трохи цинічно, але, гадаю, цікаво буде спостерігати за стражданнями криптовалютного ринку, на який потужно «наїхала» держава. Після заяв китайського уряду про боротьбу з майнінгом, які прозвучали минулої п'ятниці, свою діяльність припинили найбільші «майнери» — HashCow і BTC.TOP, а одна з найбільших китайських криптобірж Huobi заявила про припинення діяльності в Китаї та плани «зосередитися на міжнародних операціях». Непрості часи чекають на колег-криптоспекулянтів!
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора