Facebook Pixel

Про День космонавтики та запоруку перемоги

У тій країні, якої давно немає, 12 квітня відзначали День космонавтики. У минулому моє професійне свято. У країні, яка стала наступницею СРСР, космонавтика закінчилася разом із нападом на Україну.

Бункерний фюрер разом зі своїм білоруським прибічником можуть їздити тайговими космодромами, але того, що відбулося, уже не скасувати. І рогозинські пропагандистські утиски у твіттері, співвласником якого, до речі, уже став Ілон Маск, виглядають вульгарно й безпорадно.

Проте цього дня хочеться розмірковувати про високе.

Запитання: а чому Росія напала на Україну? Ба більше, чому не могла не напасти? Ні, на питання «Навіщо?» відповідь зрозуміла: щоб знищити нас фізично. З питанням «Чому?» все не так очевидно.

Згадайте наші майдани. Скільки разів їх намагалися спровокувати штучно. Не спалахнув «мовний майдан», хоча тема ох яка вогняна. Не спалахнув «тарифний майдан», хоча фінансові проблеми стосуються кожного. Були й ресурси, й організатори, й активісти, але не склалося.

А от щодо фальсифікацій на виборах 2004 року вийшло. І щодо зміни курсу країни з проєвропейського на проросійський — теж.

Тобто Україна підіймалася на реальний протест саме тоді, коли в українців намагалися примусово забрати право на самостійне визначення свого майбутнього. Право самим вибирати шлях розвитку, самим обирати свою владу та змінювати її, якщо вибір виявився невдалим.

Я називаю це суверенітетом над майбутнім. У цьому сенсі Україна була й залишається запереченням Росії, де все — і минуле, і сьогодення, і майбутнє — визначає купка одержимих покидьків-людиноненависників. Така Україна є екзистенційною загрозою існуванню фюрерської Росії. Й іншого шляху розв'язання протистояння, окрім війни — з їхнього боку агресивної, з нашого — визвольної, — уже не залишилося.

Але те, що рашисти зазіхнули на наше майбутнє, і живить героїчний всенародний спротив України. І постулює нашу важку, жертовну, але неминучу перемогу — обидва майдани є тому прикладом.

Повертаючись до космічної теми.

Так, космонавтика в нас також переживає кризові часи. Але Україна в рамках повоєнного відродження здатна вбудуватися в якийсь із сегментів світової астронавтики, і передумови для цього є. А в Росії крах космічної галузі — це дуже надовго, якщо не назавжди. Бо санкції найефективніше б'ють саме по високотехнологічних сферах.

Наш суверенітет над прийдешнім не на зуби оркам. Усе буде Україна!

Текст опубліковано за згодою автора

Оригінал

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора