Facebook Pixel

Огляд ринків. Події тижня знизять вартість євро та золота

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло поточного тижня сприятиме волатильності валют, акцій, індексів, металів і криптовалют. З-поміж статистичних релізів — у фокусі ринок праці США.

У вівторок, 29 червня, важливим буде результат Брюссельського економічного форуму. У ньому візьмуть участь президентка ЄЦБ Крістін Лагард і канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

У середу, 30 червня, агентство ADP опублікує статистичні показники щодо ринку праці США.

1 липня чекаємо на реакцію ринку енергоресурсів на зустріч міністрів ОПЕК+ у режимі відеоконференції.

У п'ятницю, 2 липня, США опублікують статистику щодо кількості робочих місць у несільськогосподарському секторі за червень.

Для України та для гривні новинне тло світу не містить загроз у вигляді економічних потрясінь або ризиків девальвації. Внутрішній валютний ринок перебуватиме під впливом сезонних чинників попиту і пропозиції долара та євро як з боку населення, так і з боку бізнесу.

З новин Європи — ризики для євро містить у собі остання інформація про те, що президент Франції Еммануель Макрон і лідерка ультраправих Марін Ле Пен показали негативні результати в останньому раунді регіональних виборів у Франції. Це буде причиною зниження вартості євро й на території України.

Минулого тижня валютний ринок залежав від настроїв щодо інфляції у світі та коментарів глави ФРС США, але глобальні купівлі акцій зберігаються. Згідно з останніми звітами Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами, кількість спекулятивних позицій за ф'ючерсами та опціонами на фондові індекси США, Європи, ринків, що розвиваються, і Японії минулого тижня зросла найвищими за цей рік темпами. Щотижневий показник додав понад 100 тис. контрактів уп'яте за п'ять років, і переважали ставки на акції США. Індекс S&P 500 у п'ятницю закрився на рекордному рівні після того, як двопартійна угода, що стосувалася інфраструктури, додала оптимізму щодо відновлення економіки. Динаміка зміни кількості робочих місць у США, а також глобальні індекси PMI зададуть напрямок для валют і акцій на початку другої половини року.

Для світової фінансової арени цікавим є випадок заборони фінансовим регулятором Великої Британії обміну криптовалют Binance Markets — філії глобальної криптовалютної біржі Binance. Причиною стало бажання дотримуватися стандартів боротьби з відмиванням коштів.

Водночас у понеділок цифрові активи дорожчали. Більше підтримки ринку надають одержимі золотом індійські домогосподарства та мексиканські мільярдери, навіть за умови, що намічаються короткострокові ризики для біткоїна та інших валют.

Золото за такої динаміки крипторинку також дорожчатиме. Саме тоді, коли підуть розпродажі криптовалюти, метали — золото та срібло — подешевшають, адже це спекулятивні метали.

Щодо коронавірусу — світ перебуває в очікуванні того, як вирішиться ситуація з поширенням коронакризи. Вкрай заразний штам Delta спричиняє нові обмеження в деяких країнах у туристичний сезон у Європі. Австралія ввела обмеження, які стосуються мільйонів людей, адже нові ризики зростання захворюваності дестабілізують роботу уряду і провокують ухвалення рішення щодо активізації програми вакцинації.

Тим часом Південна Африка заборонила вживання алкоголю та закрила школи для боротьби з навалою інфекцій, а Малайзія продовжила національну ізоляцію на тлі очікувань можливого зростання захворюваності на COVID-19 із приходом холодної погоди.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора