Нова ера чи нова версія

Андрій Юхименко
головний редактор The Page
Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

За кілька днів до виборів британська газета The Financial Times опублікувала редакційну статтю під заголовком «Україна вступає в нову політичну еру, знову».

Іронія цього заголовка відображає скептицизм по відношенню до найпопулярнішого українського політика Володимира Зеленського та його партії, яка блискуче перемогла на останніх парламентських виборах.

У 2014-му на хвилі Революції гідності багато говорили й писали про те, що готові потерпіти якийсь час, щоб прем’єр-міністр Арсеній Яценюк і президент Петро Порошенко, у яких був велечезний кредит довіри, провели швидкі та ефективні реформи.

Telegram Logo

Від них очікували ув’язнення корупціонерів, зміни судів, прозорих умов для бізнесу. Багато хто, щоправда, розумів реформи як підвищення зарплат і «безвіз», але загальний настрій був таким, що давав лідерам нації карт-бланш на радикальні перетворення.

Тоді експерти й учасники реформ в інших країнах попереджали, що революційний підйом триватиме недовго, і якщо не скористатися шансом, то новий з’явиться не скоро.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Шанс було упущено.

Але український народ романтичний. Тепер він знову вірить новому політику і очікує від нього змін.

Чого хочуть люди?

Чесної і прозорої політики, припинення свавілля податківців і силовиків, чесних судів, боротьби з корупцією. Якщо коротко, то створення таких умов, за яких би жилося вільно і заможно.

Для цього необхідно створити середовище, у якому б творчий потенціал людей, підприємницький талант, творчі прагнення не пригнічували силовики, податківці та різні пройдисвіти, які знають, де підмазати, щоб обійти конкурентів. Зазвичай це називається хорошим інвесткліматом. Він у нас за останні п’ять років не покращився.

Очікують від Володимира Зеленського й продовження політики попереднього президента, яка змусила нас повірити в те, що ми не осколок Російської імперії, а нація. Зі своїми культурою, мовою, армією, спортом і наукою.

І ось тут виникає слово «знову». Чи буде це знову невдалий експеримент, чи прорив?

Все залежить від Володимира Зеленського та його політсили. Від того, чи дотримається він своєї обіцянки поставити прем’єра-технократа, а не свого друга Андрія Богдана. Чи зуміє він відмовитися від своєї риторики в стилі Олександра Лукашенка. Чи замінить він свої показові прочуханки чиновників системною роботою з кадрами.

Багато що буде залежати від того, чи зможе він уміло вибудувати свої відносини з кредиторами України. Адже одна справа обіцяти виконати їхні вимоги, а зовсім інша — виконувати ці вимоги і зберігати при цьому підтримку мас.

Нова ера чи ще одна епоха, після якої про Зеленського будуть згадувати як про чергове розчарування?

Це повинен вирішити президент.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини