Менше заторів і готовність до нових пандемій: як зміниться світ після COVID

Білл Гейтс
американський бізнесмен, інвестор, автор, філантроп і засновник корпорації Майкрософт
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Гадаю, усе буде добре, але я оптиміст.

Мушу визнати, економічний збиток від пандемії виявився більшим, ніж я очікував.

Якщо ми отримаємо вакцину досить скоро, можливо, показник загальної кількості смертей збільшиться менш як удвічі. І навіть коли ми закінчимо, ми довго надолужуватимемо згаяне у сфері освіти та психічного здоров'я.

Telegram Logo

Про носіння масок

У Японії, коли їдеш у метро, усі люди в масках. Я не знаю, чи пошириться це на весь світ. Було точно легше сказати азійцю носити маску, ніж сказати те саме американцям або європейцям. Ну, крім випадків, коли ми грабуємо банк або щось на кшталт цього.

Для мене особисто маска — це добре. Люди не так часто впізнають мене.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
QuoteБуло значно легше сказати азійцю носити маску, ніж сказати те саме американцям або європейцям.

Ми не знали, наскільки важливими є маски. Це просто приголомшливо. І думка про те, що хтось чинить опір носінню маски, це така дивна річ для мене. Я маю на увазі, що це за нудисти? Адже ми просимо людей носити штани. І жоден американець не говорить (або мало хто), що це якась жахлива річ.

Чому маски вважали неефективними

Спочатку ми думали, що звичайні маски не працюють. Ми помилялися. Ми думали, що нам бракує складних масок, тому вони знадобилися для медичних працівників... Докази почали накопичуватися у квітні-травні.

Оцінка IHME (Інституту показників і оцінки здоров'я - The Page) доводить: якби всі носили маски, нам вдалося б уникнути понад 100 тис. смертей.

Ми думаємо про респіраторні захворювання як про хворобу від кашлю: грип передають люди, які кашляють. Наша модель респіраторних захворювань перебуває під сильним впливом застуди та грипу.

Наша модель грипу з кашлем виявилася помилкою.

Коронавірус не збігається з більшістю інших респіраторних вірусів.

Ідея в тому, що суперпоширювач переносить хворобу майже на рівні кору, а це найзаразніша хвороба, яку ми коли-небудь бачили. Суперпоширювач може увійти до кімнати, провести там годину й заразити великий відсоток людей у ній. Це як кір. І все ж більшість людей, які хворіють, можуть увійти до цієї кімнати й не заразити нікого. Наша модель грипу з кашлем виявилася помилкою.

У разі грипу у вас є симптоми ще до того, як ви почнете зараження інших людей. І тому це хвороба, за якої набагато легше сказати:

Quote«Гаразд, нехай ця людина йде та ізолює сама себе».

Спільні офіси та бари в спальних районах

Гадаю, що так само, як Друга світова війна зробила жінок робочою силою й багато іншого, після пандемії залишиться проблема «Мені потрібно їхати туди фізично?»

Ситуація кардинально зміниться. На мою думку, люди менше ходитимуть до офісу і зможуть ділити офіси з компаніями, співробітники яких приходять у різні дні.

Кількість соціальних контактів, які ми можемо отримати на роботі, знизиться, тому зросте бажання встановити більше соціальних контактів у своєму оточенні.

Якщо ми робимо багато віддаленої роботи, наше бажання спілкуватися, наша енергія до спілкування після закінчення роботи буде більшою. Тут можна трохи змістити баланс.

Й у вашому спальному районі ресторани та розваги могли б процвітати, тоді як у центрі міста їх може бути менше.

З дуже успішних міст візьміть Сієтл і Сан-Франциско. Вартість життя в центрі міста є такою, що вчителі, поліціянти не можуть там жити, хоча вони приходять туди й виконують свою роботу.

QuoteЛюди менше ходитимуть до офісу і зможуть ділити офіси з компаніями, співробітники яких приходять у різні дні.

І навіть люди з хорошим доходом витрачають божевільні суми грошей на оренду. Отже, це несподівана удача для міського життя. Водночас власники заміських будинків, які вже є достатньо заможними, роблять шалені поїздки на роботу.

Я дійсно вважаю, що це стримує нашу країну, що деякі міста є надто успішними, а деякі — недостатньо успішними.

Коли машин на автостраді буде вдвічі менше, ви зможете пересуватися швидше й, можливо, навіть захочете здійснювати триваліші поїздки.

Ви зможете купити будинок дешевше, будинок трохи більше і відчути спільне з меншим колом людей. 5 тис. осіб або десь так у вашій окрузі — це захоплює більше, ніж коли ви перебуваєте в центрі міста.

Про майбутню вакцинацію

Якщо 30-40% населення готові зробити щеплення, а інша частина населення побачить, що в цих людей не було побічних ефектів, вони прийдуть, і ми досягнемо високого відсотка — ймовірно, понад 70%.

Гадаю, що 30% розуміють, що це не тільки корисно для них, але й корисно для всіх, хто навколо них. Ми одразу не дізнаємося, наскільки хорошим є блокувальник трансмісії — вакцині потрібен час.

Ми сподіваємося, що поряд із захистом вас від хворих вона зменшить кількість суперпоширювачів і значно знизить передачу. Ми це зрозуміємо впродовж декількох місяців після випуску вакцини. Деякі вакцини можуть бути кращими за інші, що збиває з пантелику.

Як змінилося життя за час карантину

Я не був в офісі фонду або у відрядженні від самого його початку.

Березень і більшу частину часу я б провів у відрядженнях. Я провів би багато конференцій про різні захворювання і збір грошей для допомоги країнам, що розвиваються, а також в офісі разом із колегами. Натомість моє життя повністю змінилося. І, нібито ніяково визнати, але є моменти, які мені подобаються.

Наприклад, простіший графік, менше пересувань. Немає відряджень, хоча я один із тих мачо, які говорять:

Quote«Добре, я сяду в літак і потраплю до цих хлопців».

Але це заважає замислитися, закінчити читання, порушує сон.

Я став більше читати. На жаль, те, що я читав, переважно присвячено COVID. І мені пощастило: я провів більше часу з дітьми, які навчаються в коледжі.

Моє життя повністю змінилося. Ніяково визнати, але є моменти, які мені подобаються.

Раніше я не усвідомлював, як невизначеність тисне на молодих людей, які намагаються будувати плани, намагаються підтримати своїх друзів. Вони хочуть мати сенс, і той факт, що їх можуть відправити додому в будь-яку хвилину, для них просто складний.

Ще одна непроста річ: коли в дітей є друзі, треба їх спитати:

Quote«Чим ви займалися останні дванадцять днів? Добре, ви були зі своїми батьками. А чим займалися ваші батьки останні дванадцять днів?»

Це майже схоже на вторгнення в їхнє приватне життя. А потім потрібно сказати:

Quote«О, ти такий же доброчесний, як ми? Якщо ні, ми не дозволимо тобі приїжджати».

Про школи онлайн

Я, безумовно, переконаний, що для дітей молодшого віку онлайн просто складний.

Коли ви молоді, звертати увагу тільки на екран дуже складно, тому я сподіваюся, що в багатьох містах США в першій половині наступного року відкриються щонайменше школи K-8 (школи в США, що комбінують дошкільну освіту та неповну середню, від 5-6 до 14 років — The Page).

Освітній дефіцит, який зараз виник, особливо в дітей із сімей із низьким доходом і малозабезпечених, просто катастрофічний.

На мою думку, має бути менше відкритих барів і ресторанів, якщо це те, що потрібно, щоб змістити акценти на освіту.

QuoteМи не будемо такими дурними вдруге. З наступною епідемією ми впораємося краще.

У системи державних шкіл не було особливих попереджень на весну або навіть цієї осені, але я дуже сподіваюся, що ми розставимо пріоритети так, щоб K-8 могла відновити роботу в більшій частині країни.

Про нові епідемії

Основна причина, з якої це буде менш руйнівним, полягає в тому, що ми вже натренувалися. І майже кожна країна реагуватиме так, як Південна Корея чи Австралія, де ви дуже швидко тестуєте людей і поміщаєте їх у карантин, та й наші інструменти для тестування стануть набагато краще.

Ми не будемо такими дурними вдруге. З наступною природною епідемією, навіть якщо вона матиме вищий рівень смертності, гадаю, ми впораємося досить добре.

Смерть — доволі очевидна річ для людей. Наступного разу люди відреагують швидше. Ми вчимося. Хоча, коли ти безпосередньо в розпалі кризи, це здається божевіллям.

Сподіваюся, що впродовж наступного року ми наблизимося до норми.


The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини