Facebook Pixel

Апарт-готелі: новий тренд чи прибуткова ніша?

Максим Коган
Засновник Numo Development

Інвестиції в апарт-готелі дедалі більше набувають популярності в Україні. Звичайно, інтерес до такого виду вкладень зумовлений різними факторами, які визначають довготривалість та перспективність таких інвестицій на нинішньому ринку. Тому необхідно розглянути основні причини, чому варто звернути увагу на цей формат дохідної нерухомості.

Зростання загального попиту

Апарт-готелі, або іншими словами — кондоготелі (дохідна нерухомість), почали активно розвиватися в Україні ще 5-7 років тому. Якщо до 2020 року таких проєктів було в Україні всього три, то за останні кілька років їхня кількість сягнула понад 50, і ця цифра постійно зростає. До того ж загальний попит на ринку змінюється, а готельна нерухомість диверсифікується під бажання клієнтів. Багато гостей віддають перевагу просторим апартаментам, де є можливість перебувати з сім’єю як у домашніх умовах, і водночас вони хочуть бути впевнені в якості сервісу та наявності усієї інфраструктури.

Легкий старт та хороший очікуваний прибуток

Концепція кондоготелів передбачає залученість великої кількості власників, кожен з яких володіє окремими апартаментами. Отже, ринок пропонує придбати свій готельний номер, який буде зроблений «під ключ», вклавши в середньому від 60 тис. доларів. При цьому вартість залежить від локації, площі та стадії готовності об’єкта, а прибуток з одного такого номера становить 9-16%. Приміром, здача в оренду квартири не приносить більше, ніж 6%.

Легкий старт забезпечують керівні компанії, які зазвичай керують апарт-готелями. Тому при пошуку апартаментів під інвестицію важливо звертати увагу на оператора готелю та його репутацію, яка приводить до потоку клієнтів вже на початку. Звісно, велику роль для очікуваного прибутку відіграє й локація. Я рекомендую звертати увагу на Захід України, а особливо Карпатський регіон, де великий потік туристів зберігається більшу частину року.

Гарантованість доходу

У попередньому пункті я згадував про керівну компанію. У цьому хочу розповісти детальніше про її важливість для побудови якісного готельного бізнесу.

Коли відповідальність за управління готелем бере на себе досвідчена компанія — це полегшує життя співвласникам, оскільки їм не потрібно займатися питаннями залучення гостей, постійного спілкування з потенційними відвідувачами та здачі своїх апартаментів в оренду. Тому при інвестиціях у таку готельну нерухомість необхідно ознайомитись, як вибрана компанія буде залучати клієнтів і чи є в неї та девелопера подібний досвід.

Якщо компанія репутаційно чиста та має гарні рекомендації, то з’являється безумовний плюс, такий як гарантований прибуток. Так на дохід можна розраховувати вже по закінченню першого кварталу після введення готелю в експлуатацію. Крім того, готельні апартаменти постійно зростають у своїй вартості — ринкова капіталізація може становити від 30%.

Пасивні інвестиції

Інвестиції в кондоготелі стають дедалі популярнішими не лише через привабливі цифри. Концепція таких інвестицій передбачає мінімальне залучення співвласників до бізнесу, тому що за сервіс, ремонт, пошук і обслуговування клієнтів та інші аспекти відповідає керівна компанія, за що отримує комісію від прибутку. Якщо порівнювати із тими ж квартирами під здачу в оренду, то тут виникає багато клопотів, які потрібно вирішувати — від роботи з підрядниками та ремонту й купівлі меблів до пошуку та обслуговування орендарів. Співвласники ж апарт-готелів лише переглядають бронювання через мобільний застосунок та за їхнього бажання приєднуються до стратегічних питань щодо розвитку територій.

Співвласник, а не інвестор

Як і в будь-якому іншому бізнесі, а зокрема й у сфері дохідної нерухомості, особливе значення мають юридичні права інвестора. Оскільки апарт-готелі — це не житлова, а комерційна нерухомість, яка не передбачає реєстрацію за місцем проживання, все ж підприємці розраховують на наявність прав та захищеність. На ринку є проєкти кондоготелів, де після введення їх в експлуатацію інвестори відразу ж отримують документи, які посвідчують їхнє право власності на апартаменти. Водночас усі можливі нюанси щодо ваших прав як співвласника варто обговорювати на момент підписання договору. Наприклад, у деяких проєктах апарт-готелів майбутні інвестори мають право продати свою частку, якщо виникне така необхідність.

Перспективи ринку внутрішнього туризму

Зараз дохідна нерухомість активно розвивається і формує якісний ринок. У довгостроковій перспективі ті, хто інвестують нині у будівництво готелів в Україні, будуть у виграші в майбутньому. Це зумовлено і більшим потоком туристів, і великим зростанням вартості нерухомості. У світі є доволі багато прикладів не просто післявоєнного відновлення туристичного ринку, а й виходу на новий рівень, як це сталося, наприклад, із Чорногорією.

Замість післямови

Сьогодні на ринку є чимало пропозицій інвестувати в апарт-готелі з різними умовами входу. Це однозначно прибуткова ніша, враховуючи відновлення внутрішнього туризму. Проте, крім розрахунків дохідності, я рекомендую потенційним інвесторам детально вивчати всі юридичні умови, попередній досвід девелоперів і керівної компанії у цій сфері. Також звертайте увагу й на локацію. Тому перед купівлею апартаментів рекомендую відвідати місце для майбутнього готелю — оглянути територію та подивитися на перебіг будівництва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]