Facebook Pixel

Безпека персональних даних гравців – прерогатива легального гемблінгу

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

В Україні ринок азартних ігор повернувся в легальну сферу діяльності нещодавно, понад два роки тому. Лише в серпні 2020 року набув чинності базовий профільний закон, яким було припинено більш як одинадцятирічне перебування грального бізнесу в «підпіллі».

Проте за цей тривалий час роботи грального ринку в тіні як у гравців, так і в суспільства загалом сформувалися досить стійкі звички та забобони, пов’язані з азартними іграми. І зараз, коли гемблінг працює легально, доводиться їх поступово викорінювати й наближати сприйняття ринку азартних ігор до цивілізованих норм. Зокрема, це стосується безпечної та відповідальної гри – понять, які за часів підпільної діяльності не мали жодного сенсу. Проте станом на сьогодні – це фактично наріжні камені роботи будь-якого легального грального закладу.

Саме так, адже в кожній сфері життя та діяльності людини є своїй правила та культура поведінки. Це стосується й азартних ігор. Головне, що мають гарантувати гравцеві легальні організатори ринку, – безпека, зручність і задоволеність процесом отримання послуг і самими послугами, що надаються. І це не просто примха, а пряма норма закону, яку мають виконувати всі легальні гемблінгові компанії. У своїй роботі вони мають дотримуватися принципів відповідальної гри, які розроблені та затверджені національним регулятором – Комісією з регулювання азартних ігор і лотерей – ще у вересні 2021 року. Згідно з цими принципами, ліцензовані організатори ринку азартних ігор мають:

  • забезпечувати ідентифікацію гравця або відвідувача;
  • застосовувати штучні обмеження гравця в участі в азартних іграх для упередження ігрової залежності (лудоманії);
  • гарантувати неможливість використання інструментів і заходів стимулювання програшу гравця;
  • сприяти покращенню функцій самоконтролю та самообмеження в гравців;
  • забезпечувати всебічне інформування гравця про ігровий процес і його особливості;
  • проводити навчання персоналу щодо обов’язковості дотримання принципів відповідальної гри в роботі з гравцями та відвідувачами закладів;
  • налагоджувати та підтримувати гідну соціальну взаємодію з гравцями та відвідувачами.

Виконання цих норм і правил має гарантувати клієнтам гральних закладів максимальний рівень безпеки та комфорту, оскільки гемблінг – це частина індустрії розваг, а розваги не мусять шкодити.

Відповідно, якщо ви вирішили розважитися, то не ігноруйте головне правило особистої безпеки – завжди користуйтеся послугами лише ліцензованих організаторів гемблінгу.

Якщо ви граєте на нелегальних платформах чи в нелегальних закладах, то знайте, що ваші персональні дані не захищено. Тобто є високий ризик, що інформацію про вас, реквізити банківських карток і рахунків може бути використано для шантажу, отримання кредитів, шахрайських дій. Ви ризикуєте програти гроші, але так і не отримаєте виграш. Ось так легко й швидко, скориставшись, наприклад, нелегальною онлайн-платформою для гри сьогодні, завтра ви можете дізнатися про те, що отримали кредит і відповідаєте за його повернення власною нерухомістю.

Або, зареєструвавши банківську картку на нелегальному сайті та провівши лише одну транзакцію на користь шахраїв, незабаром побачите, що на картці не просто нічого не залишилося, а ви ще й позбулися кредитних гривень. І це лише найпоширеніші варіанти того, що може статися.

Зауважу, що, окрім комерційних гемблінгових компаній, які за визначенням мають дбати про власну репутацію та відповідально ставитися до своєї роботи, гравець також має бути відповідальним. А відповідальність починається з розуміння, що таке законне та незаконне.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]