Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Яку зброю Північна Корея може продати Росії – Reuters

Постачання зброї з Північної Кореї до РФ. Фото: REUTERS/YURI MALTSEV

Постачання зброї з Північної Кореї до РФ. Фото: REUTERS/YURI MALTSEV

Росія може закупити мільйони артилерійських снарядів і ракет у Північної Кореї, свого старого союзника по холодній війні, заявили в Білому домі США 7 вересня. Посол Росії в ООН одразу відкинув це твердження як «хибне», повідомило Reuters.

Агентство зазначає, що Північна Корея має давню історію експорту зброї, багато зразків якої створено на основі радянських чи російських розробок, і може постачати Росії низку звичайних стрілецьких озброєнь.

Північна Корея має величезний запас «тупих» артилерійських і реактивних снарядів радянської епохи, які належати до 1950-х років, сказав Х'ю Гріффітс, колишній координатор групи експертів ООН, яка стежить за санкціями щодо Північної Кореї, а нині незалежний консультант із санкцій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З-поміж найімовірніших видів зброї можуть бути 107-мм і 122-мм ракетні установки залпового вогню, 152-мм і 122-мм артилерійські снаряди, патрони для стрілецької зброї, сказав Брюс Бехтол, професор Університету штату Анджело, який провів дослідження щодо продажу зброї Північною Кореєю.

За його словами, якщо Росія справді змушена звернутися до Північної Кореї, то або ситуація для російських Збройних сил виявилася набагато гіршою, ніж хтось думає, або вони готуються до великого наступу, який вимагає додаткових постачань.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами Бехтола, потенційна угода, описана американськими офіційними особами, буде великою для Північної Кореї, але не стане безпрецедентною.

«Вони продали дуже багато боєприпасів як Сирії, так і Ірану, а також «Хезболлі» під час громадянської війни в Сирії», — сказав він.

Можлива угода буде порівняно простою з погляду логістики. За словами Бехтола, оскільки угода буде порушенням санкцій, а отже, кораблі може бути заарештовано в морі, Північна Корея, найімовірніше, відправить зброю до Росії залізницею через їхній спільний кордон.

Доповнення від The Page. Російське агентство «Інтерфакс» 8 вересня повідомило, що Північна Корея готова відновити вантажне сполучення з Росією у вересні. Про це стало відомо під час зустрічі губернатора Приморського краю з послом КНДР у Росії. Посол також назвав важливою реалізацію проєкту будівництва автомобільного мосту через Туманган.

Коментарі

Всі новини