Вплив програми «тисяча за вакцинацію» обсягом 6 млрд грн на економіку України на горизонті 12 місяців може скласти 0,1 — 0,2% ВВП. Однак якщо проєкт спричинить підвищення рівня вакцинації, він буде дуже ефективним. Про це заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук в інтерв’ю виданню Forbes.
Ніколайчук пояснив, що тисяча гривень – не та сума, яка могла б суттєво стимулювати споживчий попит. До того ж галузі, на які, як передбачає уряд, будуть виділені ці кошти, страждають від недозавантаження. Відтак, на його думку, додатковий попит навряд чи призведе до суттєвого підвищення цін. Навіть якщо ціни в галузі культури та спорту зростуть на 5 – 10%, це не надто позначиться на загальному показнику інфляції, оскільки частка цих послуг у споживчому кошику є незначною.
За оцінками Нацбанку, вплив на економіку програми обсягом 6 млрд грн на горизонті 12 місяців може скласти 0,1 — 0,2% ВВП. Однак, як зазначив Ніколайчук, якщо проєкт призведе до додаткової вакцинації навіть 10% населення, його можна буде вважати дуже ефективним, адже від відсутності локдаунів економіка виграє значно більше, ніж від безпосереднього фіскального стимулу з боку держави.
Контекст. Президент України Володимир Зеленський оголосив, що українці, які мають дві дози вакцини проти коронавірусної хвороби, можуть отримати одну тисячу гривень. Це програма підтримки креативного, спортивного і транспортного секторів економіки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також