Facebook Pixel

Уряд частково змінив програму «5-7-9%»: нові умови, суми та ліміти

Кабінет Міністрів 30 квітня вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки, який визначає параметри програми «Доступні кредити 5-7-9%». Головна їхня мета – збільшити інвестиційну спрямованість програми.

Що змінилося у програмі «5-7-9%»:

  • знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн грн. Ліміти на інвестиційні цілі залишаються без змін, зокрема для підприємств переробної промисловості вони становлять 150 млн грн;
  • ліміт кредитування галузі тваринництва збільшено до 150 млн грн;
  • обмежено розмір маржі банків, які працюють із позичальниками за програмою. Це дозволить звільнити 3 млрд грн і спрямувати ці кошти безпосередньо на кредитування бізнесу.

«Держава має обмежений ресурс дешевих грошей для підтримки бізнесу. В умовах, коли Нацбанк поступово зменшує облікову ставку, оборотні кошти стають доступнішими на ринкових умовах. Відповідно уряд модернізує програму «5-7-9%» таким чином, щоб перефокусувати цей вид державної підтримки на інвестиційне кредитування», – зазначила заступник міністра економіки Надія Бігун.

Контекст. В умовах повномасштабної війни державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» тривалий час була фактично єдиним дієвим інструментом фінансової підтримки підприємств малого та середнього бізнесу. Минулого року за нею було видано 90% нових бізнес-кредитів. При цьому частка кредитів на інвестиційні цілі була лише близько 12%.

Про необхідність переформатування програми йдеться давно. МВФ до неї ставиться з побоюванням, оскільки бачить суттєве зростання бюджетних видатків.

У НБУ наголошували, що у колишньому вигляді програма «5-7-9%» стримувала поновлення комерційного банківського кредитування.

Через брак бюджетних коштів на часткову компенсацію банкам процентної ставки за пільговими кредитами зростає борг держави перед банками, яким доводиться переводити позичальників на сплату повної ставки за кредитами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉