Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У липні різко впав індекс продовольчих цін ФАО. Як це пов'язано із зерновим експортом з України

Падіння індексу світових цін на продовольство

Падіння індексу світових цін на продовольство

Останніми місяцями політики та різні активісти багато говорять про актуальну загрозу голоду для низки регіонів через брак продовольства та зростання цін на нього. Однак значення Індексу продовольчих цін ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН) далі знижується четвертий місяць поспіль — у липні воно склало 140,9 пункту, що на 13,3 пункту (8,6%) нижче за червневий рівень. Зараз значення індексу на 16,4 пункту (13,1%) вище за показник відповідного періоду минулого року.

2022-02-09t112024z-1269602299-rc2bgs9cr23p-rtrmadp-3-turkey-economy-inflation.jpg

Зниження значення цього індексу, що відбулося в липні, стало найбільш різким із жовтня 2008 року і зумовлене масштабним скороченням значень індексів цін на рослинні олії та зернові й дещо менш значним скороченням значень індексів цін на цукор, молочну продукцію та м'ясо. Про це йдеться в повідомленні ФАО.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в липні становило 147,3 пункту, що на 19,1 пункту (11,5%) нижче за червневий показник. Падіння міжнародних цін торкнулося всіх видів зернових. У липні світові ціни на пшеницю впали на 14,5%, що частково зумовлено досягнутою між Україною та Російською Федерацією домовленістю (так йдеться в пресрелізі ООН, яка насправді знає, що домовленість була не між Україною та РФ – The Page) про розблокування основних чорноморських портів України та вказує на подальше відновлення експорту зерна з України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

ФАО зазначає, що основною причиною падіння світових цін на кукурудзу на 10,7% стало укладання угоди про розблокування українських портів. Середнє значення Індексу цін на олії ФАО в липні опустилося на 40,7 пункту (19,2%) до мінімального значення за останні 10 місяців. Таке різке падіння було викликано зниженням світових цін на пальмову, соєву, рапсову та соняшникову олії. Щодо соняшникової олії, то попри невизначеність, що зберігається з логістикою в Чорноморському регіоні, міжнародні ціни помітно знизилися на тлі скорочення імпортного попиту у світі загалом. Зниженню світових котирувань олії також сприяло скорочення цін на сиру нафту.

Коментарі

Всі новини