Повний локдаун у Туреччині: особливості та обмеження. Фото: Pixabay
З 19:00 29 квітня до 05:00 17 травня 2021 року в Туреччині вводиться жорсткий локдаун через зростання кількості захворювань на COVID-19. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає Anadolu.
The Page зібрало інформацію про те, що працюватиме в країні, що робити туристам і якими є правила в'їзду до Туреччини.
Жорсткий локдаун у Туреччині
Ердоган повідомив, що локдаун під час Рамадану буде через збільшення кількості нових випадків захворювання і смертей від коронавірусу. Він додав, що Туреччині треба зменшити кількість заражень до менш як 5 тис. випадків на день. Він додав, що Туреччині варто бути готовою приймати туристів і уникнути збитків економіки.
«У період, коли Європа перебуває в процесі відкриття, ми маємо швидко скоротити кількість випадків захворювання до менш як 5 тисяч, щоб не залишитися позаду. Найближчими днями нам потрібно разом докласти більше зусиль, щоб досягти бажаного полегшення», – повідомив він.
Отже, під час повного локдауну в Туреччині:
- введуть комендантську годину з 19:00 29 квітня до 5:00 17 травня 2021 року;
- усі організації та установи припинять діяльність;
- дозволено працювати лише виробникам харчових продуктів, працівникам охорони здоров'я та деяким категоріям зі списку МВС;
- міжміські поїздки дозволяються лише за умови наявності спецдозволу від влади та заповнюваності транспорту не більш як на 50%;
- проживання в готелях або пансіонах не є винятком для дотримання комендантської години;
- дитячі сади та школи будуть зачинені, іспити відкладені.
Що буде з туристами
Після оголошення повного локдауну в Туреччині влада додала, що обмеження не стосуватимуться іноземців, які тимчасово перебувають у країні. Для туристів працюватимуть магазини, готелі та пансіони, музеї, громадський транспорт. Однак магазини зачинятимуться о 17:00.
Посол України в Туреччині Андрій Сибіга повідомив, що найближчим часом усіх співробітників туристичної сфери в Туреччині вакцинують, що зробить подорожі безпечнішими.
«У країні введено сертифікацію безпечного туризму, яка перевіряється низкою установ Міністерства внутрішніх справ і Міністерства культури та туризму ТР», – повідомив він.
За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, Україна й Туреччина підписали меморандум про поглиблення співпраці в туристичній галузі. Документ передбачає: посилення туристичної безпеки, підвищення якості туристичних послуг і захисту прав туристів; ослаблення правил перетину кордону для поїздок громадян обох країн; запозичення турецького досвіду щодо поліпшення стандартів якості, зокрема у сфері сертифікації готелів і підвищення рівня сервісу; розширення присутності українських телеканалів у турецьких готелях; створення та просування аудіогідів українською й турецькою мовами на туристичних об'єктах, що сприятиме поглибленню культурних відносин.
«Міжнародні угоди варто оновлювати й розширювати. Це запорука сталого розвитку. А коли сьогодні наша країна відчуває особливу підтримку з турецького боку, й поготів. Як і солідарність у геополітичних поглядах. До того ж пандемія постійно вносить свої корективи до стратегічного курсу наших держав. Після обговорення можливих напрямків підписали меморандум про співпрацю», – написав він.
Ткаченко додав, що через запровадження локдауну прогулянки поза територією готелів для туристів також є доступними. Можна спокійно пересуватися країною та відвідувати пам’ятки без великого скупчення людей.
Правила в'їзду до Туреччини
З 15 травня 2021 року, перш ніж в'їхати до Туреччини, туристи мають пройти тестування на коронавірус і заповнити електронну анкету на сайті МОЗ Туреччини за 72 години до вильоту.
В анкеті потрібно вказати паспортні дані, номер телефону, електронну пошту, тип в'їзду, дату вильоту та номер рейсу, адресу перебування в Туреччині. Якщо турист не заповнить анкету, його можуть оштрафувати або не пустити до літака.