Facebook Pixel

Тенденції негативні, але є потенціал: НБУ оцінив стан ринку мікрокредитування

Кредитування «до зарплати» останніми роками активно розвивалося в Україні фінансовими компаніями (мікрокредитування) Однак війна негативно далася взнаки на цьому ринку, зазначили в НБУ, який є регулятором для фінансових компаній.

Стан ринку мікрокредитування в жовтні 2022 року

1. Падіння обсягів дистанційного кредитування

З огляду на те, що значна кількість позичальників перебувають за кордоном, виникла потреба додаткової оцінки кредитного ризику позичальника.

Якщо торік 85% кредитів видавалися онлайн, то зараз – 70%. Також скорочується середній розмір кредиту, виданого онлайн: із 4,2 тис. грн минулого року до 2,7 тис. грн.

Водночас в офлайн-кредитуванні середня сума виданого кредиту зросла. Якщо торік середній кредит становив 6,4 тис. грн, то зараз – 9,9 тис. грн.

2. Збільшення концентрації ринку

Послуги з мікрокредитування надають 89 фінансових компаній, водночас 91% ринку припадає на 20 найбільших. Раніше топ-20 покривали 82 — 84% ринку.

3. Загальне скорочення ринку

Якщо раніше з-поміж фінансових компаній, які мали ліцензії на кредитування, лише 24% надавали послуги фізичним особам, то зараз їх 12%.

У НБУ зазначили, що попри ці негативні тенденції ринок мікрокредитування зберігає значний потенціал зростання та надію на швидке відновлення.

Уже зараз деякі компанії розширюють джерела фондування для задоволення наявного попиту на мікрокредити та адаптують операційні процеси до затяжної війни.

Подякувати 🎉