Американський виробник косметики та парфумерії Revlon Inc. подав заяву про банкрутство до суду Нью-Йорка відповідно до статті 11 Кодексу про банкрутство США.
Цей крок надасть компанії можливість провести реорганізацію та скоротити обсяг заборгованості.
У компанії заявили, що розраховують отримати $575 млн від своєї чинної кредиторської бази, що допоможе підтримувати її повсякденну діяльність.

«Сьогоднішня заявка дасть змогу Revlon запропонувати нашим споживачам культові продукти, які ми постачаємо впродовж десятиліть, і водночас укаже більш чіткий шлях для нашого майбутнього зростання», — заявила президентка і головна виконавча директорка Revlon Дебра Перельман у пресрелізі, опублікованому вранці 16 червня.
«Наша складна структура капіталу обмежує нашу здатність розв'язувати макроекономічні питання, щоб задовольнити цей попит», — додала Перельман.
Власником контрольного пакета акцій Revlon є мільярдер Рональд Перельман, його дочка Дебра – керівник компанії.
Фонд MacAndrews & Forbes Перельмана придбав Revlon унаслідок ворожого поглинання приблизно за $1,8 млрд у 1985 році. 11 років потому компанія стала публічною.
З роками бізнес Revlon зростав завдяки придбанням. Зараз, крім однойменного бренду, до його портфеля входять марки Almay, American Crew, Coty, Cutex, Elizabeth Arden і Britney Spears. Продукція компанії представлена в 150 країнах.
Раніше Перельман завжди надавав Revlon фінансову підтримку в разі фінансових проблем. Тепер він може втратити контроль над компанією на тлі значного обсягу її заборгованості, зростання інфляції та проблем із ланцюгами постачань.
Revlon уникнув банкрутства у 2020 році, коли внаслідок локдаунів було закрито торгові центри та салони. Зараз продажі компанії відновлюються, проте обсяг заборгованості станом на березень, згідно з даними для регуляторів, становив майже $3,3 млрд.
Інвестори протягом тривалого часу вважали, що Перельман шукатиме способи надання підтримки компанії. Але цього разу компанія, схоже, змушена шукати шляхи розв'язання проблем самотужки. Минулого місяця вона повідомила, що кредитори погодилися тимчасово збільшити кредитні лінії на $32 млн і що вона планує залучити додаткове фінансування завдяки продажу акцій.
Акції Revlon на торгах у Нью-Йорку 15 червня подешевшали на 4,4%. На момент закриття торгів ринкова капіталізація компанії становила $123 млн.
Боргове навантаження компанії виявилося обтяжливим, особливо після того, як у 2016 році вона продала кредити та облігації на суму понад $2 млрд для фінансування придбання Elizabeth Arden.