Рада 17 лютого ухвалила закон про віртуальні активи. Фото: Jeremy Bezanger/Unsplash
Верховна Рада ухвалила з урахуванням президентських поправок закон про віртуальні активи, який відносить цей ринок до регулювання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національного банку України (НБУ). Законопроєкт підтримали 272 нардепи. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Голова НКЦПФР Руслан Магометов зазначив, що оскільки джерела покриття видатків на створення нового органу не визначені, президент запропонував віднести цей ринок до вже існуючих регуляторів.
Закон відносить послуги, пов'язані з обігом віртуальних активів до фінансових послуг.
Як зазначає головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради, документ передбачає співпрацю між двома регуляторами таких послуг, проте не зазначено, положеннями якого законодавчого акту вони керуватимуться у питаннях співпраці та координації у цій сфері – цього закону або закону про фінпослуги та держрегулювання ринку фінпослуг.
Цей закон є базовим та визначає правовий статус віртуальних активів, чим надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Таким чином, офіційно працюватимуть іноземні та українські криптобіржі, а банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній. Це означає, що українці зможуть задекларувати прибутки у віртуальних активах.
Додатково. Раніше в Міністерстві цифрової трансформації повідомляли, що закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Прийняті норми встановлюють правила для постачальників послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів та сприяють детінізації цього ринку.