Постачальники холодної води (водоканали) зобов'язані регулярно контролювати якість води на етапах її очищення, підготовки та транспортування. Контроль проводять не незалежні лабораторії, а власні хіміко-бактеріологічні лабораторії водоканалів, які мають відповідну атестацію. Вимоги до якості води встановлені державними санітарними нормами.
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повідомила, що за січень – вересень її ліцензіати провели 692,5 тисячі проб питної води, зокрема:
- із підземних джерел – 103,6 тис.;
- із поверхневих джерел – 301,6 тис.;
- із розподільчої мережі – 287 тис.
Переважно кількість проб із відхиленнями від норм у постачальників не перевищує 10%. Однак у підприємств «Старобільськвода» та «Маріупольводоканал» усі проби (100%) не відповідали нормам за одним чи кількома показниками. У «Води Донбасу» цей показник становить 25%.
Результати перевірок води в деяких водоканалів у великих містах:
- Харків – 60 616 проб (не відповідають 2,56%);
- Київ – 28 725 (0,42%);
- Дніпро – 24 448 (3,47%);
- Вінниця – 17 647 (0,02%);
- Львів – 11 793 (0,55%).

Загальна за всіма ліцензіатами НКРЕКП кількість проб питної води з відхиленням від стандартів якості за різними показниками за І — ІІІ квартали 2021 року становить 23 575, з них:
- органолептичні – 35%;
- фізико-хімічні – 34%;
- санітарно-токсикологічні – 28%;
- мікробіологічні – 3%.
Кількість проб води з відхиленням від нормативних значень, 9 місяців 2021 року

Контекст. Наразі ліцензіатами НКРЕКП, що надають послуги у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, є 55 компаній. Інші постачальники води перебувають в управлінні місцевих органів самоврядування.
Ліцензіати НКРЕКП охоплюють 76% українського ринку послуг у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (за вартістю послуг).
Якість питної води перевіряється на відповідність Державним санітарним правилам і нормам 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною» за такими показниками:
- органолептичні;
- мікробіологічні;
- фізико-хімічні;
- паразитологічні;
- санітарно-токсикологічні;
- радіаційні.
Інформацію про контроль якості питної води ліцензіати мають розміщувати на своїх офіційних вебсайтах.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також