Facebook Pixel

Мінекономіки знизило граничні ціни на бензин на 1 грн

Міністерство економіки України встановило середню вартість моторного палива, від якої віднімається гранична ціна реалізації палива на АЗС, у таких розмірах: вартість бензинів — 27,15 грн за літр та вартість дизпалива — 23,83 грн за літр на кінець листопада.

З огляду на граничні торгові націнки найвища ціна на звичайний бензин для продажу через мережу АЗС не має перевищувати 32,15 грн за літр, на звичайне дизпаливо — 30,83 грн за літр, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Порівняно із серединою листопада середня ціна на бензин знизиться на 1,03 грн за літр, на ДП — на 0,72 грн за літр.

Telegram Logo

Як повідомлялося, на період карантину уряд ухвалою №474 від 14 травня 2021 року встановив граничні рівні торгової надбавки: до середньої ціни дизельного палива — не вище 7 грн за літр, до середньої ціни бензину — не вище 5 грн за літр.

В Україні карантин продовжено до 31 грудня 2021 року.

Як визначається гранична вартість палива

Середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) та бензину (GASOLINE 10 ppm) визначає Мінекономіки на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України».

НАК розраховує вартість палива на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційного курсу валют НБУ, а також витрат $27 за тонну на логістичне та інше забезпечення згідно з зовнішньоекономічними договорами.

Мінекономіки також роз'яснило, що встановлення максимальної торгової надбавки не застосовується до брендового преміального палива з покращеними показниками якості.

У міністерстві вважають, що запровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і ДП встановленням граничної торгової надбавки потрібне для запобігання зловживанням суб'єктами господарювання та забезпечення доступності населенню цієї продукції.

Оприлюднення міністерством середніх цін на один літр ДП і бензину має відбуватися щомісяця до 3, 13 та 23 числа.

Коментарі

Всі новини