Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому банки вирішили купити ОВДП одразу на рекордні 23,5 млрд грн

Купівля банками ОВДП для формування резервів

Купівля банками ОВДП для формування резервів

Сьогодні, 10 січня, на аукціонах Мінфін розмістив державні облігації (ОВДП) на суму понад 23,5 млрд грн. При цьому 20,5 млрд грн було отримано від продажу облігацій одного випуску – гривневих на 1,5 роки.

Такий ажіотаж пов'язаний із тим, що з 11 січня набувають чинності нові нормативи резервування для банків. Вони мають тримати в обов'язкових резервах замість поточних 70 млрд грн суму приблизно вдвічі більшу. Але до 50% резервів можна буде формувати за рахунок ОВДП.

Така бенчмарк-ОВДП поки що одна – з міжнародним ідентифікаційним номером (ISIN) UA4000227045. Ці цінні папери вперше розміщувалися Мінфіном на первинному аукціоні 3 січня, їх було продано на суму лише близько 1 млрд грн (тоді ще не було відомо про можливість формування з них резервів). На торгах 10 січня банки вже знали, що і навіщо вони купують.

Прибутковість бенчмарк-ОВДП – 19,25% (на сьогодні одна з найвищих серед ОВДП), їхнє погашення буде у серпні 2024 року.

НБУ вважає, що зміна правил резервування сприятиме більш активній участі банків на первинному ринку ОВДП, зниженню емісійного фінансування дефіциту бюджету у 2023 році та поглинанню частини вільної ліквідності банківської системи.

Результати аукціону ОВДП 10 січня

Результати аукціону ОВДП 10 січня


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини