Facebook Pixel

Чому Google-дудл сьогодні схожий на змійовик

Google-дудл від 4 листопада

Google-дудл від 4 листопада

Свій традиційний дудл (Doodle) компанія Google 4 листопада присвятила 88-річчю від дня народження Чарльза Као Куена, вченого-фізика, чиї винаходи сприяли розвитку індустрії телекомунікацій. Головна його заслуга — дослідження, пов'язані з волоконною оптикою.

Сер Чарльз Као Куен — китайський, британський та американський вчений та інженер. Народився в 1933 році в Китаї, працював у Гонконгу, Великій Британії та США.

Він перший запропонував використовувати волоконно-оптичні кабелі для передавання інформації на великі відстані, а тепер такі кабелі використовують повсюдно в кабельному телебаченні, інтернет-мережі та інших сферах.

Telegram Logo

У 2009 році Као отримав Нобелівську премію з фізики за «новаторські досягнення в галузі передавання світла по волокнах для оптичного зв'язку».

Був членом Лондонського королівського товариства, Королівської інженерної академії, Китайської академії наук, Європейської академії наук та мистецтв, тайванської Academia Sinica.

У 2010 році він був посвячений у лицарі королевою Єлизаветою II.

На початку 2009 року в Као виявили ознаки хвороби Альцгеймера, на яку раніше страждав його батько. Він вирішив пожертвувати частину Нобелівської премії на дослідження в цій галузі та медичну допомогу хворим.

Помер Чарльз Као Куен у 2018 році в Гонконгу у 84 роки.

Чарльз Као з дружиною у 2004 році. Фото: dpd.cs.princeton.edu

Чарльз Као з дружиною у 2004 році. Фото: dpd.cs.princeton.edu

Дудл, або тематичні малюнки Google, (від англ. doodle — каракулі, малюнки на полях) — це своєрідні листівки з нагоди знаменних подій, які з'являються на головній сторінці компанії. Перший дудл з'явився 30 серпня 1998 року. Це була «Людина, що горить», емблема фестивалю, що проходив у штаті Невада (США). Засновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін, які поїхали на фестиваль, таким чином повідомили про свою тимчасову відсутність. Ідея сподобалася користувачам, і малюнки почали з'являтися регулярно. Нині це часто не статичні малюнки, а анімовані картинки.

Додатково. Раніше The Page розповідало, що показала Google на головній конференції розробників і що означають її анонси.

Коментарі

Всі новини