Facebook Pixel

Коронавірус поглибив нерівність у світі: пандемія породила мільйони нових багатіїв

Автор

Пандемія коронавірусу сприяла зростанню кількості мільйонерів у світі. До кінця 2020 року 56,1 млн осіб мали статки понад $1 млн — на 5,2 млн осіб більше, ніж наприкінці 2019 року, свідчать дані звіту Credit Suisse Global Wealth Report.

Третина нових мільйонерів з'явилася в США, де додалося 1,7 млн осіб зі статком, який перевищив мільйон доларів.

Фото: скріншот

Фото: скріншот

В Індії, Індонезії та Росії мільйонером став кожен тисячний дорослий житель країни. В Італії та Іспанії частка мільйонерів становила 3% від загальної маси населення, у Франції, Австрії та Німеччині — 4%, в Бельгії, Нідерландах, Данії та Швеції — близько 6%.

У США і Гонконгу 8% населення — мільйонери, в Австралії — 9%. Найбільше мільйонерів у Швейцарії — 15% населення.

Фото: скріншот

Фото: скріншот

Водночас лише 1% від загальносвітової частки становлять доларові мільйонери.

У звіті наголошується, що пандемія призвела до масштабного зростання майнової нерівності в усьому світі. У країнах, де не було державної підтримки, багато мільйонерів розорилися, впали в борги або частково витратили свої заощадження. У цю категорію потрапили переважно ті, чий статок був ближче до нижньої планки. І навпаки, група населення, яка мала високий добробут, не тільки не постраждала від пандемії, а й отримала на ній чималий прибуток.

Контекст. За час пандемії в категорію бідних по всьому світу перейшли понад 150 млн осіб. Переважно постраждали представники так званого середнього класу: понад 108 млн осіб втратили свої заощадження та потрапили в розряд бідних.

В Україні рівень бідності серед населення, що працює, на 1 лютого 2021 року перевищив 50%. За даними на кінець першого півріччя 2020-го, бідних налічувалося 42,4%.

Подякувати 🎉