Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна на газ із постачанням у лютому на біржі впала вдвічі

Біржова ціна на газ в Україні в лютому, Фото: ОГТСУ

Біржова ціна на газ в Україні в лютому, Фото: ОГТСУ

За результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі (УЕБ), що відбулися 24 січня, середня ціна природного газу з постачанням у лютому склала 34 тис. грн за тисячу кубометрів. Цей показник за січень – 70 тис. грн. Ціна в грудні була 36 тис. грн.

tsena-gaza.jpg

Газ на біржі за такими цінами купують переважно промислові підприємства.

Виняток уряд зробив для виробників соціально важливих харчових продуктів. Вони зараз можуть купувати газ на УЕБ за пільговою ціною. У торгах 24 січня брали участь лише дві компанії, які купили 3,5 тис. куб. м газу за ціною 18,89 тис. грн. Пропоновані за ціною 24,39 тис. грн ще 0,14 тис. куб. м газу залишилися нереалізованими.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними УЕБ, до кінця цього тижня інші торги пільговим газом для виробників соціальних продуктів не плануються.

У перший тиждень таких торгів (17 – 21 січня) за пільговими цінами було продано 14,1 млн куб. м газу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ситуація з газом для підприємств багатьох галузей залишається важкою. Так, сьогодні, 25 січня, у Кабміні планується нарада з представниками скляної галузі. Уже чотири скляні заводи пішли в простій, адже ціни на газ становлять приблизно 50% собівартості їхньої продукції.

Спотова ціна газу на хабі TTF у Нідерландах із постачанням на «день уперед» 24 січня на час закриття становила 1087 доларів за тисячу кубометрів. На добу раніше цей показник був 939 доларів. Середня ціна з початку місяця – 961 долар, у грудні – 1 337 доларів.

Контекст. Фактичне споживання природного газу в Україні у 2021 році склало 26,8 млрд кубометрів – це на 6,6% менше, ніж у 2020 році. Такі дані навів «Оператор ГТС України».

Водночас на потреби населення надійшло майже на 5% газу більше, ніж у 2020 році – 8,6 млрд куб. м (31,9% загального спожитого обсягу).

Виробники тепла (ТКЕ) спожили 6,3 млрд куб. м (-24%), або 23,5% загального спожитого обсягу.

Промисловість, бюджетні організації та інші непобутові споживачі – 11,9 млрд куб. м (-3%), або 44,6% загального споживання.

4cd9938.jpg


Коментарі

Всі новини