Винаходи для перемоги: як проєкт Brave Inventors перетворився на акселератор військових винаходів

Автор

Наближення перемоги потребує спільних зусиль і креативного підходу, тому команда COSMOLOT започаткувала проєкт Brave Inventors — першу національну платформу сучасних українських виробів і винаходів воєнного часу. Сайт Brave Inventors став майданчиком, що об’єднує всі сторони, зацікавлені в підвищенні оборонної спроможності країни та розвитку military-індустрії. Саме тут збігаються інтереси армії, бізнесу, інвесторів, винахідників і виробників.

проєкт Brave Inventors став акселератором військових стартапів

Яку мету поставила перед собою команда Brave Inventors

Мета Brave Inventors — побудувати міцну екосистему між українськими винахідниками та розробниками, інвесторами, донорами, волонтерами, державними та громадськими структурами. З-поміж пріоритетів проєкту чотири напрями.

  • Для армії: збільшення сучасних воєнних технологій, еквіпменту, озброєння, розвідувальних і захисних установок і всього того, що надає суттєву перевагу на полі бою.
  • Для інвесторів: military-tech — це можливість не лише підтримати армію та винахідництво в Україні, а й приваблива ніша для інвестування з високим потенціалом прибутковості.
  • Для винахідників і виробників: шанс отримати фінансування, можливість продемонструвати власний проєкт, знайти експертів і менторів.
  • Для волонтерів: можливість закрити потреби фронту українськими розробками.

Як народилася ідея проєкту Brave Inventors

Після повномасштабного вторгнення окупантів команда COSMOLOT замислилася над тим, як ще можна наблизити перемогу окрім стандартної благодійності та фінансової підтримки фронту. У компанії розуміли, що в сучасній війні не можна виграти старими методами та радянською зброєю. Наприкінці серпня 2022 року народилася ідея проєкту Brave Inventors, який спрямований на допомогу ЗСУ та наближення перемоги.

Торік COSMOLOT став партнером UA Dynamics, виробника багаторазових ударних дронів Punisher. У межах партнерства компанія (станом на квітень 2023 року) перерахувала понад 5 млн грн на два ударні комплекси БпЛА та складники до них і надалі планує надавати посильну фінансову допомогу українським розробникам.

Активна співпраця та постійний діалог з UA Dynamics спонукали COSMOLOT до роздумів про те, скільки в Україні ще є потенційно ефективних виробів, про які ніхто не знає.

«Розробки в Україні є, але умов для їхнього розвитку замало. Хтось із виробників мав соціальні мережі, де демонстрував свої напрацювання, когось лякала можливість викрадення технологій, тому деякі військові розробки та прототипи не виходили в публічне поле. Стало зрозуміло, що місія майбутнього проєкту — створити надійний майданчик для розвитку українського військового винахідництва», — розповідає Head of PR Cosmolot Олена Бабикіна.

Торік COSMOLOT став партнером UA Dynamics, виробника багаторазових ударних дронів Punisher

Після обмірковування можливих варіантів на початку листопада команда створила чорновий прототип сайту Brave Inventors, а комунікаційна команда ще на етапі його створення розпочала роботу із залучення партнерів, аби посилити проєкт.

Уже в грудні презентували лендинг Brave Inventors, де були представлені перші 10 винаходів від українських виробників. Повністю оновлена, сучасна й вдосконалена платформа з’явилася у квітні 2023 року. Зараз на ній представлено понад 25 проєктів, які пройшли оцінку експертної групи. Ще понад 100 зареєстрованих виробів зараз проходять модерацію та оцінювання експертами.

Стрімке зростання кількості учасників швидко перетворило Brave Inventors на акселератор військових стартапів.

«Це перший в Україні випадок локалізованої структури з розвитку та масштабування потенційно великих технологічно містких розробок на різних стадіях реалізації, — говорить Олена Бабикіна. — Натепер наша головна мета — створити екосистему партнерів, які б разом із нами долучалися до проєктів і підтримували українських винахідників».

Чому проєкт Brave Inventors буде актуальним і після перемоги

Реалізація платформи Brave Inventors від початку була спрямована на те, щоб користь від проєкту була максимальною й тепер, і в майбутньому. Що більше людей дізнається про перспективні та доведено ефективні вироби для передової, тим швидше вони реалізуються, а отже, вирушать на фронт. Під час війни Україна фактично в режимі реального часу має освоювати новітнє озброєння. Це свідчить про те, що за кілька років у світі не буде рівних за досвідченістю українським військовим і експертам військової справи.

За кілька років у світі не буде рівних за досвідченістю українським військовим

«На початку десятиліття ми мали шалений темп розвитку ІТ-індустрії, множилися та розвивалися чисельні ІТ-кластери. Тепер на нас чекає народження та стрімкий розвиток military-кластера, осередком якого є Київ. Brave Inventors — це уособлення новітньої галузі, колиска майбутніх експертів, менторів і колаборацій. Вироби, які зараз мають високу оцінку експертів і вже випробовуються та використовуються на фронті, не тільки знайдуть інвестування, а й виростуть у міжнародні компанії», — коментує Олена Бабикіна.

Місію платформи Brave Inventors бачать ще й у тому, щоб створити висококласні умови для зосередження талантів в Україні, попередити можливість того, що їх захантять інші держави. Крім того, розвиток military-галузі стає новою промисловістю.

Через атаки ворога Україна втратила багато промислових підприємств, що вдарило по економіці. У галузі військової промисловості є всі шанси повернути втрачені можливості.

Хто працює в команді Brave Inventors

До складу команди проєкту входять проджект-менеджер, який відповідає за операційні процеси платформи та комунікаційну підтримку, менеджер із контенту та технічні співробітники, які супроводжують сайт. До проєкту також залучені партнерські агенції, що закривають питання контенту та технічного складника?.

Співробітники COSMOLOT теж висловили бажання бути причетними до масштабного проєкту. Департамент комунікацій надає свої коментарі та консультації, а технічні команди пропонують свою експертизу щодо роботи сайту. Деякі співробітники порекомендували своїх друзів як розробників.

Також до проєкту посильними донатами долучається суспільство. Суми різні — і 10 грн, і 500 грн. Поки що зарано говорити про значні збори, але команда Brave Inventors вдячна за кожний донат.

Результати проєкту множитимуться й далі, адже компанія планує постійно залучати партнерів в Україні та за її межами, будувати та втілювати комунікаційні стратегії, шукати лідерів думок, які можуть стати амбасадорами проєкту, та проводити велику просвітницьку роботу з-поміж громадян.

Українське винахідництво варте того, щоб про нього дізналися всі. Бо сміливі створюють майбутнє.

Читати на The Page