Facebook Pixel

Зростання через падіння. В Україні покращився стан екології завдяки спаду промислового виробництва

У новому рейтингу Індексу ефективності боротьби зі змінами клімату (CCPI) на 2020 рік Україна піднялася на одну сходинку проти 2019-го, посівши 17 місце з 61 можливого.

Україна показала високі результати за двома з чотирьох категорій – «Викиди парникових газів» і «Використання енергії». В інших двох — «Відновлювана енергетика» та «Кліматична політика» – показники, навпаки, низькі.

Рівень відновлюваної енергії. Інфографіка: CCPI

Рівень відновлюваної енергії. Інфографіка: CCPI

Перші три місця рейтингу залишилися вільними, оскільки жодна з країн світу не сприяла достатньою мірою запобіганню зміні клімату. Швеція, яка очолює рейтинг, посіла четверте місце, за нею йдуть Данія та Марокко. Найгірші результати показали Китайський Тайбей, США та Саудівська Аравія.

Інфографіка: CCPI

Інфографіка: CCPI

Експерти закликали уряди країн з розвиненою економікою, які й посіли останні рядки рейтингу, не чинити опір позитивним світовим тенденціям. Йдеться про зниження цін на технології відновлюваної енергії, вдосконалення рішень для її зберігання, а також про пункти Паризької кліматичної угоди.

Аналітики німецьких організацій NewClimate Institute, Germanwatch і Climate Action Network, які проводили дослідження, пов'язують загальну високу оцінку України не стільки з діями влади, скільки з військовим конфліктом на Донбасі, а також з політичною та економічною кризами останніх років, які зупинили промисловість.

З висновками експертів згоден і голова Федерації металургів України Сергій Біленький. За його словами, металургія в Україні з вересня переживає щомісячне падіння на 10%, що в свою чергу зменшує загальний обсяг викидів.

«На покращення екологічної ситуації впливає також і те, що працюючі підприємства почали активно впроваджувати програми екологічної модернізації».

Сергій Біленький

Сергій Біленький

Голова Федерації металургів України

Голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик відзначає також роль керівництва країни, яке сприяло розвитку відновлюваної енергії.

«Варто також відзначити те, що Україна прагне бути ближчою до Європейського Союзу, який активно бореться зі шкідливими викидами та парниковими газами», — додає директор MGM International Владислав Жежерін.

Подякувати 🎉