Facebook Pixel

Зрізана, штучна або в горщику: яку ялинку вибрати на новорічні свята 2020-2021

Як вибрати ялинку на новий 2021 рік. Фото: unsplash / aurelioarantes

Як вибрати ялинку на новий 2021 рік. Фото: unsplash / aurelioarantes

До нового 2021 року залишилося зовсім небагато часу, й українці вже починають прикрашати свої будинки до новорічних свят, шукаючи не тільки гірлянди та прикраси для створення відповідного настрою, а ще й головну декорацію — ялинку. На ринку є безліч пропозицій: живі ялинки та сосни, у горщиках і штучні. Про те, яку краще вибрати, як це правильно зробити та якою є середня ціна на кожну з них — у матеріалі The Page.

1

Зрізана ялинка: як вибрати та яка ціна

Як вибрати зрізану ялинку. Фото: instagram / @ Dominika Brudny

Як вибрати зрізану ялинку. Фото: instagram / @ Dominika Brudny

Зрізану ялинку, сосну або ялицю можна придбати у відповідних магазинах, інтернеті, лісництвах або на спеціальних базарах. За даними Державного агентства лісових ресурсів, останні в Україні відкриються після 10 грудня. Як повідомили у відомстві, ціна по Україні в середньому складе 75 грн за погонний метр (у Києві — 106 грн).

Як вибрати живу ялинку

  • Дерево повинно мати однорідний колір, без жовтизни — в іншому разі ялинка або сосна вже несвіжі, і є ризик, що вони обсиплються ще до того, як закінчаться новорічні свята.
  • Визначити свіжість ялинки можна й так: потрібно вдарити стовбуром об землю. Якщо голки не почнуть обсипатися, дерево свіже.
  • Також важливо купити легальну ялинку — для цього потрібно перевірити її походження. Так, дерево повинно мати штрихкод і відповідні маркування, оскільки кожна ялинка й сосна мають бути внесеними до державного реєстру обліку деревини, щоб уникнути незаконної вирубки дерев в Україні. Це можна перевірити на порталі https://open.ukrforest.com/.

Плюси та мінуси живої ялинки

  • Великим плюсом живої ялинки або сосни є аромат хвої в будинку, що створює новорічний настрій. Також до плюсів можна віднести доволі невелику вартість, як порівняти зі штучною.
  • Серед мінусів можна назвати те, що зрубану ялину можна зберігати недовго. За умов звичайного зберігання вона може бути свіжою максимум до старого Нового року, але продовжити їй життя можна, поставивши у відро з піском і час від часу поливаючи. Ще один мінус: викидати ялину в сміттєвий бак не можна — її потрібно правильно утилізувати.

Як утилізувати зрізану ялинку

Використане дерево, як зазначалося вище, неодмінно потрібно здати на переробку. Це можна зробити так: щорічно після новорічних свят комунальне об'єднання «Київзеленбуд» відкриває пункти приймання ялинок. Уже на початку січня на порталі Київської міської адміністрації опублікують список адрес, куди можна принести ялинку, яку пізніше використають, наприклад для удобрення ґрунту.

2

Ялинка в горщику: де придбати та які переваги

Як вибрати ялинку в горщику. Фото: Homester

Як вибрати ялинку в горщику. Фото: Homester

Оскільки тренд на екологічність набирає все більшої популярності, багато хто відмовляється від зрізаних ялинок і сосен і вибирає живі хвойні дерева в горщику або спеціальному контейнері. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах, інтернеті (сторінки в соціальних мережах або інтернет-магазинах), садових центрах, лісництвах. Ціни на них варіюються в середньому від 400 грн до 4 тисяч грн залежно від розміру дерева.

Як вибрати ялинку в горщику

Для початку варто визначитися з різновидом дерева — ялина, сосна, кипарис, туя, карликовий ялівець або ялиця. Бажано вибирати дерево невеликого розміру, адже в нього більше шансів вижити під час пересадки в ґрунт. Варто також звертати увагу на колір дерева — він має бути яскраво-зеленим. Звісно, ялинку із жовтими гілочками краще не вибирати. Можна спробувати висмикнути голки дерева або провести по них рукою проти росту — «здорова» ялина ці випробування витримає.

Плюси та мінуси ялинки в горщику

  • Великим плюсом такого вибору, як і зрізаної ялинки або сосни, є запах хвої в будинку. До плюсів варто віднести й те, що, купуючи таке дерево, ви не завдаєте шкоди природі. Після новорічних свят його можна пересадити в інший горщик і залишити в будинку або ближче до весни пересадити в ґрунт, наприклад у дворі.
  • Одним із мінусів є більша вартість такої ялинки, як порівняти, наприклад, зі зрізаним деревом. Також за нею потрібно ретельно доглядати — після придбання її потрібно поставити на балконі або в іншому холодному приміщенні для акліматизації, після чого вже перенести до будинку. Водночас потрібно забезпечити їй вологе повітря. Таке дерево треба часто та рясно поливати й не ставити поруч з обігрівачами та батареями, щоб воно не засохло. До того ж температура повітря в приміщенні не має перевищувати +20 градусів за Цельсієм.
3

Штучна ялинка: де і як купити

Як купити штучну ялинку. Фото: pinterest / Rolin Sanchez

Як купити штучну ялинку. Фото: pinterest / Rolin Sanchez

Купуючи штучні вироби, можна врятувати безліч сосен і ялинок, у такий спосіб піклуючись про збереження лісів. Штучне дерево можна купити майже в усіх супермаркетах, гіпермаркетах, торговельних центрах, спеціалізованих та інтернет-магазинах. Ціна становить від 500 грн до понад 10 тисяч грн залежно від розміру та якості виробу.

Як вибрати штучну ялинку

Під час вибору штучної ялинки передусім потрібно перевірити виріб на міцність: посмикати голки, щоб упевнитися, що вони не обсипаються, а також провести рукою проти їхнього «росту» — вони мають розправитися і набути колишнього вигляду. Варто також звернути увагу на підставку — краще вибирати металеву, а не пластмасову. Щодо матеріалу, то тут варто надати перевагу литим ялинкам, кожну гілку на яких заливають в окрему форму.

Також варто звернути увагу на запах — виріб не мусить мати різкого хімічного запаху. Важливо також брати ялину з вогнетривким просоченням, яке захищає від пожежі. Не забудьте попросити в продавця сертифікат якості, який засвідчує екологічність і гіпоалергенність виробу.

Плюси та мінуси штучної ялинки

  • Тут, без сумніву, більше плюсів, ніж мінусів. І головним із них є те, що штучна ялинка прослужить вам не один рік. Ба більше, з такою ялинкою майже немає проблем — легко встановити та прибрати дерево після свят. Перевагою є й те, що можна вибрати штучну ялинку різних кольорів, до того ж з елементами декору: білу, блакитну, сріблясту та інші.
  • Щодо мінусів, то одним із них є те, що на купівлю такої ялинки вам доведеться витратитися, оскільки з усіх перерахованих нами варіантів це найдорожчий. Водночас це економія на майбутнє, бо штучне дерево купують один раз на багато років. Найбільшим мінусом є те, що воно не має природного запаху хвої, а жодні ароматизатори його не замінять.