Facebook Pixel

У пошуках непідробного. Як відрізнити справжній алкоголь від фальсифікату

Як перевірити алкоголь на справжність: за штрих-кодом, акцизною маркою та пляшкою. Фото: Unsplash / Adam Wilson

Як перевірити алкоголь на справжність: за штрих-кодом, акцизною маркою та пляшкою. Фото: Unsplash / Adam Wilson

Проблема контрафактного алкоголю в Україні особливо гостра. За даними Державної фіскальної служби, у 2020 році майже кожну другу пляшку міцного алкоголю виробили незаконно, а кожна четверта — виявилася підробкою.

Цього року ми бачимо схожу тенденцію: восени служба безпеки України викрила у Дніпропетровській області схему виробництва та збуту контрафактної підакцизної продукції у промислових масштабах. Порушники щомісяця продавали понад 100 тонн підробленого алкоголю на мільйони гривень. У зв'язку з цим The Page пояснює, як перевірити алкоголь на справжність за допомогою зовнішнього вигляду пляшки, штрих-коду та акцизної марки.

Як відрізнити справжній алкоголь від підробки за пляшкою

Є кілька простих способів перевірити алкоголь на автентичність до придбання. Насамперед покупцям потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд продукту: тару, в яку розлито алкоголь, етикетку, закупорку та марку акцизного податку.

Telegram Logo

Ознаки підробки алкоголю:

  • відрізняється зовнішній вигляд пляшки. Найчастіше контрафакт продається в неоригінальній тарі. Наприклад, можуть бути згладжені форми підробленої пляшки, водночас справжня матиме чіткі грані;
  • неоригінальна етикетка. Найчастіше в разі фальсифікату назва відомого бренду написана помилково. Це робиться, щоб знизити ризики притягнення до відповідальності за порушення авторських прав;
  • неприродний колір або осад. Ці особливості можна побачити, якщо розглянути вміст пляшки на просвіт;
  • сліди протікання під час перевертання пляшки догори дном;
  • неякісний корок. Корок на контрафактних пляшках може бути перекошений, мати нерівні краї або прокручуватися.

Як перевірити алкоголь на справжність за штрих-кодом

Минулого року Державна податкова служба спільно з Міністерством фінансів України запустили сервіс із перевірки легального походження алкоголю та тютюну. Тепер у кожного покупця з'явилася можливість миттєвої перевірки справжності алкоголю.

Перший і швидший варіант – це перевірка акцизної марки за штрих-кодом. Для цього вам знадобиться лише мобільний телефон, який зчитує QR-коди.

На акцизній марці для алкогольних напоїв нанесено два штрих-коди: лінійний та QR-код. Штрих-код дає інформацію про серію та номер марки, а QR-код, а також містить реквізити покупця марки та посилання на сайт для перевірки.

Щоб визначити справжність напою, потрібно відсканувати QR-код, після чого ви зможете вийти на сайт для перевірки марки. Якщо вона оригінальна, то через кілька секунд з'являться дані про суб'єкта господарювання, який отримав марку акцизного податку, і дату, коли її видали.

Як перевірити алкоголь на справжність за штрих-кодом. Скриншот: сайт податкової

Як перевірити алкоголь на справжність за штрих-кодом. Скриншот: сайт податкової

Як перевірити алкоголь за акцизною маркою

Якщо ваш телефон не підтримує функцію читання QR-кодів або вони пошкоджені, доступна ще одна перевірка в ручному режимі.

Для цього спочатку потрібно перейти на сайт податкової. У меню треба заповнити графу з видом акцизної марки (три, чотири або шість великих літер залежно від виду товару), серію акцизної марки (чотири великі літери) та її номер. Також потрібно вказати номер регіону виробництва та суму ставки акцизу. Ця інформація має бути на акцизній марці.

Як перевірити алкоголь за акцизною маркою. Скриншот: The Page

Як перевірити алкоголь за акцизною маркою. Скриншот: The Page

Після того як усі поля будуть заповнені, тиснемо на кнопку «Пошук». Якщо алкоголь не «палений», то ви отримаєте повідомлення про те, коли і кому було видано марку (код ЄГРОПУ та назву компанії). А якщо ні, то система повідомить, що товар не знайдений, і тоді можна впевнено сказати, що він фальшивий. У будь-якому разі, перш ніж зробити такий висновок, перевірте ще раз правильність даних з акцизної марки.

Коментарі

Всі новини