Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄБА закликала відхилити законопроєкт, який дозволяє продаж алкоголю і тютюну тільки в спецмагазинах

Реалізація ініціативи зажадає від бізнесу капітальних інвестицій. Фото: «АлкоЗдрав»

Реалізація ініціативи зажадає від бізнесу капітальних інвестицій. Фото: «АлкоЗдрав»

Пропозиція обмежити перелік місць для продажу алкоголю і тютюнових виробів, яке міститься в законопроєкті № 5805, зареєстрованому народним депутатом Георгієм Мазурашу (фракція «Слуга народу»), призведе до подорожчання даної продукції і додаткового фінансового навантаження на бізнес. Тому його слід відхилити, заявила Європейська бізнес-асоціація (ЄБА).

Законопроєкт пропонує дозволити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин для електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхньго згоряння тільки в спеціалізованими стаціонарними торгових точках, де не продаються інші товари.

Експерти ЄБА вважають, що це зажадає від бізнесу капітальних інвестицій для обладнання таких торгових точок, що призведе до подорожчання легальної продукції і зростання цінового розриву між контрафактними і легальними товарами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У зв'язку з цим ЄБА звернулася до парламентаріїв з проханням відхилити законопроєкт №5805 під час розгляду.

«Питання викликають і терміни реалізації пропонованих змін. Передбачено, що закон вступить в силу з дня, наступного за днем його опублікування. Оскільки створити місце торгівлі за один день фізично неможливо, це на тривалий час зупинить продаж алкогольних і тютюнових виробів в Україні», — йдеться в повідомленні асоціації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Експерти ЄБА також відзначають, що в законопроєкті не врахована оцінка фінансово-економічних наслідків введення запропонованих змін для держави, наприклад, втрати бюджету від зменшення кількості ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими та алкогольними виробами.

Контекст. У пояснювальній записці до законопроєкту його автор обґрунтував свою ініціативу дослідженнями вчених міжнародної групи Global Burden of Diseases про вплив алкоголю на здоров'я людини. Згідно з ними, для людини не існує безпечної дози алкоголю. Саме тому, на думку Мазурашу, держава повинна більш жорстко контролювати вживання алкоголю і тютюну.

Коментарі

Всі новини