Поставки нафти у світі у першому півріччі цього року знизилися до мінімуму останніх 11 років. За січень-травень попит на нафту зріс лише на 520 тис. барелів на добу, але у травні упав на 160 тис. барелів. Постачання «чорного золота» у липні було стабільним і трохи перевищувало 100 млн барелів на добу. Проте цей показник нижчий, як порівняти з 2018 роком, відзвітувало Міжнародне енергетичне агентство.
Водночас організація дала прогноз, за яким попит на нафту у 2019 зменшиться ще на 100 тис. барелів (тут і далі — на добу), а у 2020 — на 50 тис. барелів, і постачання дорівнюватиме 1,1 млн і 1,3 млн барелів відповідно. У документі зазначено, що ситуація залишається нестабільною, але існує велика ймовірність перегляду прогнозу у бік ще більшого зниження.
Експерти пов’язують такий прогноз із нестабільністю світової економіки, ототожнюючи її з кризою 2008 року. Наразі підрив економіки стався через торгові відносини США та Китаю. У травні цього року ворожнеча посилилася з новою силою. Штати вчергове підняли мито на китайський експорт обсягом $200 млрд з 10% до 25%. Крім того, президент США Дональд Трамп планує підвищити мито і на імпорт товару обсягом у $300 млрд. Пекін відповів підвищенням обмеження на ввезення товарів зі США обсягом $60 млрд.