Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Коломойський повернувся до морського імпорту автогазу на тлі проблем українських держкомпаній

Фото: pixabay

Фото: pixabay

В порт Одеси 7 грудня повинен прибути танкер Gremio з автогазом для так званої групи «Приват», пов'язаної з Ігорем Коломойським. Тим часом найбільший виробник цього палива – держкомпанія «Укргазвидобування» — вимушено зупинила вже два своїх газопереробних заводи. Про загрозу зупинки ще одного заявила і «Укрнафта».

Судно Gremio з 3,5 тис. тонн скрапленого газу стане під розвантаження на терміналі «Укрлоудсистем» (входить до складу одеського нафтоперевалочного комплексу «Привату») в суботу, 7 грудня, після обіду, повідомили галузевому виданню enkorr учасники ринку. За їх даними, танкер, завантажений паливом у російському порту Темрюк 6 грудня.

З минулого року «Приват» періодично закуповує автогаз за кордоном для власної мережі АЗС (володіє 514 газовими модулями). Однак останні два місяці група не імпортувала автогаз морем – остання поставка відбулася у вересні з рекордним для «Привату» об'ємом в 17 тис. тонн скрапленого газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З початку цього року «Приват» доставив танкерами 28 тис. тонн автогазу, ставши його найбільшим морським імпортером. А на початку літа 2019-го група вийшла на оптовий ринок.

Контекст.

Напередодні стало відомо, що державна компанія «Укргазвидобування» 2 та 4 грудня вимушено зупинила Тимофіївский і Яблуневський газопереробні заводи у Полтавській області. Компанії довелося піти на це через заповнення складів автогазом і неможливість проводити аукціони з його продажу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Головна проблема полягає в тому, що останні півмісяця держкомпанія не може продати своє паливо – в Аукціонному комітеті при Мінекономіки немає кворуму для прийняття потрібного рішення. Після звільнення кількох чиновників з міністерства Комітет, який затверджує дати проведення торгів, втратив потрібне число членів. Для формування нового складу органу Мінекономіки і Минекоенерго повинні видати наказ. Проте вже два тижні цього не відбувається.

Пізніше про загрозу зупинки свого найбільшого газопереробного заводу заявила і напівдержавна «Укрнафта». Віцепрезидент з питань виробництва видобутку нафти і газу компанії Маврикій Калугін заявив, що «Укрнафта» вже двічі зверталася в Аукціонний комітет, але так і не отримала відповідь.

Коментарі

Всі новини