Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Цінності сучасного грального бізнесу

Фото: espreso.tv

Фото: espreso.tv

Тими, хто з перших днів вторгнення російських військ в Україну почав вводити санкції проти країни-агресора, стали великі міжнародні бізнес-корпорації та компанії.

Саме вони, а не уряди країн світу, зреагували на розв'язання наймасштабнішої війни на європейському континенті у ХХІ столітті. Насамперед реакцією бізнесу на агресію Росії стали:

  • зупинення експорту своїх товарів до країни-агресора;
  • відкликання франшиз і ліцензій на використання своїх брендів;
  • закриття виробничих підприємств/торговельних мереж;
  • припинення імпорту з країни-агресора;
  • повне припинення роботи у РФ.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сталося це, найімовірніше, зовсім не тому, що бізнес раптово вирішив перейти від раціональності до романтичності й, часто всупереч своїм інтересам, почав підтримувати Україну в її опорі російській агресії.

Бізнес як був, так і залишився раціональним, але ця раціональність наразі базується не стільки на прагненні отримати максимальний прибуток тут і зараз, як на місії та цінностях, що сповідуються в тій чи іншій компанії.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Сучасний бізнес думає і про своє сьогодення, і про майбутнє, тому його рішення зазвичай продиктовані двома — трьома базовими раціональними мотивами, а саме:

  • оцінкою репутаційних придбань і втрат, а також можливих проблем, пов'язаних із бойкотуванням їхньої продукції/сервісів на Заході через активну антивоєнну позицію населення;
  • проявом лояльності до урядів країн, де вони засновані та/або мають переважний обсяг виробництва чи споживачів;
  • побоюваннями бути звинуваченими в підтримці державного тероризму Росії та фінансуванні її воєнних злочинів.

Нагадаю, що депутати парламентів різних країн зараз усе активніше порушують питання необхідності визнання Росії терористичною державою.

Так, 30 березня Семмі Вілсон, член парламенту Великої Британії, ексміністр фінансів і кадрової політики Північної Ірландії, у своїй промові в Палаті Громад наголосив, що акти тероризму проти цивільного населення України, які здійснюють російські державні органи, є підставою для визнання Росії державою-терористом.

Днем раніше депутат Сейму Литовської Республіки Вілія Алекнайте заявила, що визнання урядами США та Великої Британії державних структур Росії терористичними організаціями стане підставою для такого визнання іншими країнами, зокрема країнами Європи.

Визнання Росії терористичною державою також підтримав депутат парламенту Канади, член Палати громад і Національного комітету оборони Канади Джон МакКей.

Депутат Європарламенту, екскомандувач силами оборони Естонії Ріго Террас запропонував розпочати на міжнародному рівні, зокрема на рівні ООН, дискусії про визнання Росії терористичною державою.

Подібну тенденцію щодо оцінок дій агресора світовий бізнес не може ігнорувати. Крім того, великий західний бізнес вірить у перемогу України та її союзників. Інакше санкції та обмеження з боку західних компаній були б зовсім іншими й далеко не такими всеосяжними, як тепер.

До санкцій доєдналися компанії, які працюють у всіх сегментах бізнесу. Водночас дуже показовою є участь в економічному бойкоті Росії представників такої традиційно далекої від політики галузі, як ринок азартних ігор.

Міжнародний гемблінг, залишивши ринок Росії, показав, що для нього, як і для інших провідних світових компаній, відданість загальнолюдським цінностям і власна репутація — понад усе.

Легальні оператори грального ринку, яких часто звинувачують у винятковому прагненні до максимізації доходів навіть всупереч нормам моралі, чітко показали, що дотримуються всіх найвищих стандартів прав людини та вважають, що ніхто не може порушувати ці права.

Це показник серйозного зростання корпоративної культури в гемблінг-індустрії в останні десятиліття минулого та перші десятиліття нинішнього сторіччя.

Від початку війни Росію залишили багато світових операторів гемблінгу. Одним із перших пішов із Росії найбільший букмекер bet365, який 28 лютого поінформував партнерські організації про те, що зупиняє надання послуг на російському ринку. Рішення набуло чинності того самого дня.

З 6 березня компанія Genius Sports, що спеціалізується на iGaming, зупинила всі свої комерційні відносини в Росії.

Представники найбільшого у світі сервісу для гри в онлайн-покер Poker Stars заявили про свій відхід із російського ринку з 10 березня. Для гравців із Росії закрилася можливість реєстрації в будь-яких іграх, також стали недоступними будь-які фінансові операції: створення депозиту, переказ грошей іншому гравцеві, виведення коштів із рахунку.

З 13 березня беттінг-оператор William Hill більше не є доступним гравцям із Росії. 26 березня букмекерська компанія Parimatch припинила бізнес у Росії та завершила всі юридичні й технічні процеси виведення франшизи.

Варто зазначити, що, вивівши бізнес із Росії, компанії навряд чи повернуться на її ринок навіть у середньостроковій перспективі, оскільки оцінюють репутаційні втрати набагато вище за можливості отримати прибуток, працюючи в державі-терористі.

Коментарі

Всі новини