Facebook Pixel

Пасивний дохід: українські єврооблігації стало простіше купити

З 14 лютого українські єврооблігації стали доступні клієнтам інтернет-трейдингу та недержавним пенсійним фондам (НПФ).

«Усі 14 єврооблігацій (13 єврооблігацій і ВВП-варранти) Міністерства фінансів переведені з біржового списку до біржового реєстру», — повідомила «Українська біржа».

Облігації зовнішньої державної позики, які переведені з біржового списку до біржового реєстру

obligatsii.jpg

Рішення про переведення цих цінних паперів із категорії позалістингових до біржового реєстру ухвалила також біржа ПФТС.

Єврооблігації України продовжують дешевшати

На тлі безрезультатної зустрічі радників лідерів Нормандської четвірки та закликів США до своїх громадян покинути Україну єврооблігації України припинили зміцнення, що тривало останніми днями. На торгах у п'ятницю, 11 лютого, вони подешевшали на 2,2–4,1 відсоткові пункти (в.п.).

Ще 10 лютого їх діапазон прибутковості до погашення становив 9,5 – 11,9% річних, а ввечері в п'ятницю він піднявся та розширився до 10,1–15,9% річних.

Водночас крива прибутковості знову демонструє яскраво виражену інверсію (тобто ставки за короткими паперами вищі, ніж за довгими). Зокрема, прибутковість до погашення найкоротших доларових паперів із погашенням у вересні цього року зросла до 15,9% річних, а доходність найдовших доларових паперів із погашенням у 2032 – 2033 роках піднялася на 0,6 п.п. до 10,2–10,1% річних.

Від погіршення настроїв інвесторів постраждали також ВВП-варранти України, що подешевшали на 4,6 в.п. – до 71,6% номіналу.

Подякувати 🎉