Фото: НБУ
Міністерство фінансів у рамках обслуговування державного боргу у 2019 році зекономило 26 млрд грн. Зокрема, 19 млрд грн вдалося зекономити шляхом зменшення відсотків, а ще 7 млрд грн – завдяки зміцненню курсу гривні, повідомили The Page у міністерстві.
Там прогнозують, що цього року економія на курсовій різниці буде більшою, ніж на ставках. Адже у бюджеті закладено досить консервативний курс гривні, водночас ставки знижуватимуться вже менш динамічно, ніж попереднього року.
У березні та вересні Мінфін має сплатити відсотки за раніше випущеними євробондами. Ці платежі й складуть найбільшу частину економії на цьогорічному обслуговуванні держборгу.
Загалом економія для України на боргу завдяки зміцненню гривні може скласти близько 450 млрд грн впродовж наступних років, зазначав раніше заступник голови Національного банку України Олег Чурій.
Борг державного сектору економіки – це близько $50 млрд. Борг приватного сектору від нерезидентів та українських банків – ще близько $100 млрд.
«Простий підрахунок показує, що завдяки зміцненню курсу на 3 грн до долара економія складає сотні мільярдів гривень для бюджету на відсоткових платежах», — зазначив він.
Водночас у Мінфіні таку оцінку вважають дещо завищеною.
Згідно з даними Нацбанку, в останні дні лютого курс гривні знизився до майже 24,6 грн/$.